Ne može im niko NIŠTA!!!

08. mart 2015. 10:30 Sport Pirot Plus Online

Vladičin Han: Morava - Pirot 57:94 ( 12:19 , 17:26 , 13:28 , 15:21 )

20.kolo

Pirot: Mukanović 6, 2 tr. ind.25 , Raičević 4 ., Gaćinović 12 (5:3),1 tr ind. 20. , Filipović 14 (4:3) 3 tr. , Đorđević 6 Pendić 2 (2:0) , Kosanović 7 ( 1 : 1 ) , Danilović 15 ( 4 :4 ) 1 tr. ind. 19 , Mladenović 17, 1 tr. ind. 18 , Rašić 11 ( 4 : 3 )

Slobodna bacanja: 20 : 14 70 %

Za 2 poena: 47 : 28 60 %

Za 3 poena: 23 : 8 35 %

Još jedno dugo putovanje kroz 21. vek!! Da, da, Vladičin Han bio je predaleko, ne baš kao Novi Sad , kada se takodje putovalo s prinudnim prekidima, ali je i ovoga puta bilo neplaniranih usputnih stanica. Znamo da je ,,šoferska pregolema, ali se valjda može naći dobar prevoz za jedan tim kakav skoro nije igrao pod svodovima Hale Kej !!! Kandiat za najviši plasman, košarkaši Pirota sa svojim trenerom Mihajlom Mitićem kasnili su na utakmicu zbog kvara na autobusu i faktički utrčali na teren da se zagreju i započnu svoj ,,ples,, pola sata kasnije.

Sve ovo medjutim, i ovoga puta samo je ojačalo snagu ,,furije,, da , posle laganog zagrevanje, raspali po domaćinu i iz minuta u minut povećava vodjstvo. Ono malo Hančana imalo je priliku da se raduje samo prva tri minuta, bilo je tada 5:3. Sve potom, ponovo bila je -,, furija,, . U 7. minutu 5:12, u 13. već dvocifrenih 17:29. Prvi su načeli domaće Dule Filipović ,,trojkom, a potom , naravno MVP , naš ,,nebeski,, Živojin Danilović i tako redom i tako lagano sve do poluvremena kada je bilo 29:45. A tada je za dva minuta nastavka ,,furija,, napravila takvu promaju medju domaće igrače da im se sa onih 10:0 vrtelo u glavi, a zatim još jedan ,,udar,, u 24. minutu bilo je već 34:6o. Kako je vreme odmicalo i kako su se zagrejali od ,,dugogo putovanja ,, naši momci poigravajući se sa Moravcima priredili su ,,pravi haos,, Treća četvrtina čak 28:13 za Pirot. Razlika , ipak, prevelika. Nije red,, domaćin je!!! Mihajlo Mitić i njegovi momci nisu znali za dosta!! Jeste, ako ne verujete, u 39.minutu , dok su u Hali ostali samo redari, Pirot je imao neumoljivih, šampionskih 55:90. Da se zna ko je ko!! I onda za Hančane dugo očekivani kraj svim mukama. Ne znam da li ih je neko tako ,,oduvao,, u nekada ,,neporušenoj,, hali!!! Za ,,furiju,,, našu, pirotsku , još jedan vivihorni put do cilja!

Utakmicu sezone odigrao je Matija Mladenović, svoje minute dobio je Borko Djordjević, pritisnut porodičnim problemima, Sanel Mukanović , KAPITEN, ipak je odlučio da igra i odigrao je na svom nivou sa najboljim indeksom i čak 12 asistencija. Da ne izdvajamo, ali, pogledajte cifre, odskočio je i Gaćinović, Rašić stigao do svoje ,,norme. Mihajlo je ,,dozirao,, minutužu Raičeviću, Kosanoviću, Pendiću, odmarao ,,zahuktalog,, Žiku Danilovića (zamislite da je igrao više), misleći na ono što dolazi. Posle meča rekao nam je da njegovi momci nisu dozvolili domaćinu ,,da nadje sebe,, ,igrali su odgovorno, pametno, pristup igri za svaku pohvalu!!! Dakle, ponovo na način koji jedino uspeva! Ozbilljno, savesno, borbeno, sigurno u sebe ...

I da se našalim na kraju, dalo nam se , Mihajlo, momci, i fijakerom da vas voze na utakmicu, pobedjivaćete. Vi imate nešto, što drugi nemaju!

Samo vi pobedjujte!! Biće i modernijih prevoza! Polako!