Kontinuirana edukacije dece o saobraćaju
Saobraćajno školski centar organizovao je proteklog vikenda Opštinsku smotru učenika o poznavanju saobraćaja. Dalibor Živković, iz Saobraćajno školskog centra kaže da se u saradnji sa školama organizuje kontinuirani i planski rad sa decom školskog uzrasta o poznavanju saobraćaja jer ovo pitanje nije dovoljno zastupljeno u nastavnim jedinicama.
-Deca se po prvi put susreću sa nekim motoričnim procesima koji su vezani za vožnju bicikla, kao što je vožnja na poligonu, koji zahteva korodinaciju njihvih pokreta, to je vožnja bicikla između određenih prepreka. Faza pripreme trajala je više od tri nedelje i vladalo je veliko interesovanje. Tu je i teroirjski deo rada na testu kao provera njihovog teorijskog znanja -kaže Živković
Okružna smotra biće održana 11. maja, kaže Živković, i dodaje da se za učenike četvrtog razreda organizuje ciklus takmičenja saobračajna značka koji obuhvata i vožnju bicikla.
-U okviru srebrne legitimacije uvedena je i vožnja bicikla za ovaj uzrast, jer po Zakonu deca ovog uzrasta su na granici kada prema važećim prpisima mogu samostalno da učestvju u saobraćaju kao vozači bicikla. Znači spajamo teoriju i praksu u realnim uslovima na stazi našeg poligona kao što je rasksrnsica sa kružnim tokom, raskrsnica sa semaforom. Važno je da deca kad već samostalno voze biciklu u saobraćaju da ih naučimo i osnovnim prvilima. Poznato je da Pirot zbog širine svojih ulica ne može praviti biciklističke staze u gradu a u odnosu na broj stanovnika smo među prvih pet gradova po učešću biciklista na ulicama – kaže Živković
-
22. jun 2026. 20:05 Od 18. do 21. juna u selu Bela održana je likovna kolonija "BELA je BELA", koja je okupila desetak likovnih umetnika, članova Udruženja likovnih umetnika Pirgos Art i učesnika iz drugih mesta.&... -
22. jun 2026. 09:20 Policijska uprava u Pirotu obaveštava građane da se u proteklih 7 dana (15.06 – 21.06.2026. godine) na teritoriji Policijske uprave u Pirotu, dogodilo 10 saobraćajnih nezgoda, od toga 3 ... -
16. jun 2026. 13:52 Gradonačelnik Vladan Vasić danas je obišao radove na dogradnji Regionalne sanitarne deponije Pirot.Kako je Vasić ovom prilikom rekao, trenutno telo deponije u funkciji je od januara 2013. ... -
15. jun 2026. 12:08 U selu Vranište ovog vikenda okupio se veliki broj ljudi. Povod je za njih veoma značajan, uređeno je dvorište crkve, izgrađen letnjikovac, postavljena česma i dovedena voda do crkve....






