Komšije se nisu štedele. Igrao se dobar fudbal u lokalnom derbiju. Jedinstvo bolje, od veoma dobre Lužnice!

17. maj 2021. 11:14 Sport Pirot Plus Online

Jedinstvo: B.Djordjević, Petković, Milojević, Lk.Filipović, Nikolov, Bošković, M.Kostić, B.Kostić, J. Đorđević, Vacić, (Ćirić) Milošević

Lužnica: A.Stojanović, Cvetković, L.Stojanović, Milovanović, Boškov, Slavković, Jovanović, Jeremijev, (Stamenković) Mitrović, Selimović, Petrović.

Strelci 1:0 B.Kostić u 48.min. 2:0 Milošević u 63.min. 2:1 Mitrović u 74. min.

"Gorelo" je i jednima i drugima. Ekipe koje brinu o opstanku odigrale su veoma kvalitetan fudbal.

Domaći su delovali sigurnije, mada su Babušničani delovali veoma dobro i imali svoje periode bolje igre.

Ističemo majstorski gol Miloševića, snažan prodor, pobegao je štoperu, lobovao golmana i zatresao mrežu.

Gostujući fudbaler Mitrović je u finišu u dva navrata odlično šutirao glavom, domaći su imali sreće. Petrović je pogodio stativu.

Iz Babušnice su stigli prijatelji Kluba, radilo se o veoma bitnoj utakmici.

Dva bivša fudbalera Radničkog, golgeteri, posle utakmice bili su ratzličuitog raspoloženja. Bratislav Mitrović je zbog mnogo čega bio nezadovoljan.

Saša Mitić, naravno zadovoljniji.

Poseban kvalitet meča, izuzetno korektna i fer igra fudbalera oba tima, zbog čega zaslužuju sve čestitke, kao i sudija Dušan Jakovljević iz Negotina.

Pirot : Senjak – OFK 019 3:3 (3:1)

Senjak: Apostolović, Usković, U.Nikolić, Vasić, Džonić, Jotić, Manić, Nedeljković, Sokolov, Popović, M.NIkolić.

Strelci: 1:0  M.N8.min. 2:0 Sokolov 16.min. 3:0 Popović 33.min. 3:1 Panić 39.min. 3:2 Bućin  u 56.min. 3:3 Žikić u 68.min.

Kada je Miša Nikolić već u 8. minutu postigao vodeći gol za domaće, a Sokolov osam minuta kasnije "overio" vođstvo postigavši drugi gol, očekivala se ubedljiva pobeda. Marko Popović je, činilo se "ugasio" sve nade Zaječaraca u 33. minutu.

Međutim, gosti nisu mislili tako. U drugom poluvremenu odigrali su veoma dobro i obezbedili bod, koji je njima mnogo vredniji nego ekipi Dragiše Zlatanova.

Ekipu Senjaka, kao i Lužnice očekuje neizvesna borba do kraja.

Uslov je naravno da ljudi koji vode ovo takmičenje konačno kažu šta će se desiti na kraju. Koliko će ekipa ispasti? Ništa novo u srpskom fudbalu.

Kladovo: Đerdap – Tanasko Rajić 0:0

Tanasko Rajić: D.Petrović, Usković, R.Petrović, Ćirić, Pejčić, Krstić, Džunić, Panajotović, Ignjatović, Nikolić, Mančić.

Dve dobre ekipe, kvalitetna igra, neizvesnost do kraja. Stefan Ćirić, Pejčić, Krstić iskusni fudbaleri nisu dozvolili iznenađenje pred svojim golom.  Nekompletni, bez ponajboljeg Matejića, "topdžijama" je nedostajao završni udarac.

..................................................................................................