Košarkašice Gimnazijalac Tigra ubedljivo savladale ekipu Srbobrana. Opstanak u ligi sve bliži

28. februar 2021. 18:04 Sport Pirot Plus Online

Druga ženska liga Srbije

Hala ,,Kej"

Pirot: ŽKK Gimnazijalac Tigar - ŽKK Srbobran 74:47 (13:15, 19:12, 18:11, 24:9)

Semafor: 5. min. 7:13, 10. min. 13:15, 15. min. 25:21, 20. min. 32:27, 25. min. 42:36, 30. min. 50:38, 35. min. 63:42, 40. min. 74:47;

GIMNAZIJALAC: Mančić 13, J. Ignjatović 2, B. Ignjatović 6, Petrović 16, Madić, Pejčić, Stojanović 4, Marković 15, Ćirić 9, Krstić, Živković, Dinić 9;

Košarkašice Gimnazijalac Tigra večeras imaju više razloga za slavlje. Još jedna ubedljiva pobeda koju su zabeležile na domaćem treneu kao i još jedan "krupan korak" ka "sigurnoj zoni" i ostanku u Drugoj ženskoj ligi Srbije.

I večerašnju dominaciju na trenenu naših košarkašica nisu mogli da pogledaju ljubitelji košarke, jer se utakmice još uvek igraju bez prisustva publike. Podrška sa tribina im je možda falila, ali se na terenu to nije videlo...

Nakon prve četvrtine, koju su naše košarkašice izgubile (7:13), i koju možemo da okarakterišemo kao "zagrevanje pred buru", ostali minuti utakmice su kompletno bili u znaku naših devojaka.

"Odbrana i samo odbrana" reči su koje je Vladica Randjelov, trener, najčešće govorio svojim košarkašicama. To je ujedno, kako i sam kaže, najjače orudje koji se ekipa Gimnazijalaca treba boriti u svim utakmicama.  On je čestitao svojim igračicama i rakao da je ubedljiva pobeda i rezlika od 26 poena, savim zaslužena.

Mlada Bratislava Ignjatović rekala je da je ekipa ispoštovala dogovor pre početka utakmice i da su zajedničkim snagama obezbedile još jednu pobedu.

U narednom, 20.kolu prvenstva Druge ženske lige Srbije, naše košarkašice gostovaće ekipi Radnički u Beogradu, u subotu od 18 i 30. Ova ekipa sigurno će se naigravati s'obzirom na to, da na terenu u Pirotu beleže poraz u prvom delu prvenstva.