Nije nas htelo! Košarkaši Pirota poraženi za pola koša od ekipe Vršca. Filip Socek: Ja preuzimam odgovornost

07. april 2021. 21:17 Sport Pirot Plus Online

Košarkaška Liga Srbije

Odloženo 26. kolo

Hala Kej

Pirot: KK Pirot - KK Vršac 87:88  (24:16, 25:21, 20:24, 18:27)

Semafor: 5. min. 13:8, 10. min. 24:16, 15. min. 36:24, 20. min. 49:37, 25. min. 58:51, 30. min. 69:61, 35. min. 76:76, 40. min. 87:88;

PIROT: Đonlić 10 (1/1slb) 1tr 5sk 6as, Mukanović, Filipović 12 (1/1slb) 3tr 4sk 8as 2uk 20ind, Stefanović, D. Đorđević 4sk, Rašić 9 (4/4slb) 1tr 6sk, Pendić 2 (0/1slb), Vraneš 19 (2/4slb) 1tr 4sk, Matović 4 (2/4slb), Stojanović, Pantić 31 (5/6slb) 10sk 33ind, V. Đorđević;

Izgubljene lopte: 15

VRŠAC: Simić 8 (4/5slb) 9as, Janjić 19 (4/4slb) 3tr 7sk 25ind, Dukić, Pererson 15 (3/3slb) 3as 3uk, Nedeljković 11 (2/3slb) 1tr 5sk, Majstorović, Gazibegović 6sk, Dimić, Živanović 1 (1/2slb), Jeković 13 (2/2slb) 1tr, Nikolić 21 (3/3slb) 2tr 20ind;

Jednostavno, nije bilo naše veče!

Iako su naši prvotimci razigrano otvorili utakmicu, ostvarili vodjstvo boljom igrom još u samom startu, završnica utakmice i poraz za pola koša, bili su pomalo i neočekivani.

Prvo poluvreme bilo je apsolutno naše! Razlika od 15 poena u više navrata za Socekovu ekipu, vraćala je veru i nadu da ćemo se ipak radovati i slaviti još jedan "krupni korak" ka ostanku u KLS.

Pad koncentracije, nemotivisanost u drugom poluvremenu, posebno u četvrtoj četvrtini, kada su gosti po prvi put rezultat okrenuli u svoju korist, koštala je našu ekipu. Presudili su skokovi u napadu u poslednjim minutima, nekoliko grešaka naših igrača, pa je ova neizvesna utakmica do poslednjih sekunda,  završena je rezultatom 87 - 88.

Treneri i igrači, nakon utakmice, vidno uznemireni, složili su se u jednom. Da je pobedila i ekipa Pirota, bilo bi apsolutno zasluženo.

Filip Socek, trener KK Pirot, rekao je da odgovornost za poraz na ovakav način, preuzima samo on, jer smatra da nije uspeo da dovoljno motiviše ekipu na poluvremenu.

Nazadovoljstvo rezultatom videlo se i na licu Dušana Filipovića, prvotimca KK Pirota.

Vladimir Lučić, trener Vršca, u obraćanju medijima čestitao je Pirotu na fer i korektnoj igri i rekao da smatra da je našoj ekipi mesto u KLS ligi. Dešavanjima "iza kulisa" prvenstva, detaljnije nije želeo da se bavi.

I verovatno je sve već rešeno. Utakmica poslednjeg kola prvenstva neće imati prevelikog značaja za KK Pirot koji će napustiti ligu. Naša ekipa trenutno se nalazi na poslednjem mestu tabele sa 38 bodova, a u poslednjem, 30.kolu prvenstva sastaće se sa Slobodom iz Užica.