Knjižni fond pirotske Biblioteke bogatiji za 107 naslova, darodavac Narodna biblioteka Srbije
Sto sedam knjiga, dva časopisa i novi album Dejana Janoševića Кileta Narodna biblioteka Srbije poklonila je Narodnoj biblioteci Pirot.
Uglavnom je reč o aktuelnim naslovima iz tekuće izdavačke produkcije. Pored beletristike, zastupljeni su i naslovi iz književne istorije, sociologije, filozofije, prava, stručna bibliotečka literatura, stripovi, dela zavičajnih autora.
Narodna biblioteka Pirot je, zahvaljujući poklonima institucija i pojedinaca samo u 2022. godini, obogatila svoj knjižni fond sa 945 knjiga.
Među značajnim darodavcima, uz nacionalnu biblioteku, je i Univerzitetska biblioteka “Svetozar Marković” u Beogradu, kao i brojni pojedinci koji Biblioteci rado poklanjaju knjige iz svojih privatnih biblioteka (Irena Stanković, Cvetanka Petković, Neda Stojić i dr).
*Saopštenje Narodne biblioteke Pirot
-
03. jun 2026. 20:29 Mali maturanti škole "Sveti Sava" večeras proslavljaju završetak osnovne škole. Pred njima su važne aktivnosti, prijemni ispit, upis u srednju školu i još mnogo ... -
03. jun 2026. 16:32 Prijavljivanje učenika i podnošenje sportske dokumentacije za upis u specijalizovano odeljenje za učenike sa posebnim sposobnostima za sport Gimnazije Pirot, biće realizovano u subotu, ... -
03. jun 2026. 15:21 Naša mlada sugrađanka, Anđela Tančić, nedavno je snimila i objavila svoju prvu pesmu. Zapravo, to nije prva pesma koju je napisala, ali je želela da baš ona bude prva snimljena.U ... -
03. jun 2026. 15:01 Srednja stručna škola Pirot jedna je od 16 izabranih škola u Srbiji koje su uključene u projekat “Korak za budućnost: Održiva nastava, osnaživanje i participacija”. Projekat ...







