KK Pirot ubedljivo poražen u derbiju! Zoran Milovanović: Dobili smo "šamar"od kojeg se što pre moramo oporaviti

15. januar 2022. 20:20 Sport Pirot Plus Online

13. kolo

Pirot: KK Pirot- KK Spartak Office Shoes  77-109 (13:29, 16:30, 22:32, 26:18)

Semafor: 5. minut 9:14, 10. minut 13:29, 15. minut 21:45, 20. minut 29:59, 25. minut 39:73, 30. minut 51:91, 35. minut 64:101, 40. minut 77:109;

KK Pirot: Đonlić 3 (1/5slb) 1tr 3sk 6as 1uk 4ind,  Vranić 8  7sk 0as 1uk 6ind, Filipović 23 6sk 4as 0uk 20ind, Pančić 9 (3/3tr) 8ind, Stanković 0 3sk 2as, Vukićević 10 2sk 1as 8ind, Dimovski 11 4sk 1as 13ind, Stepanović 9 4sk 12ind, Gašić 4 5sk, 2as, 5ind

Derbi  nije opravdao očekivanja.

U prvoj utakmici prolećnog dela prvenstva Druge muške lige, desetkovana domaća ekipa Pirota ubedljivo je poražena od, sada već lidera prvenstva i glavnog pretendenta za viši rang takmičenja, ekipe Spartsk Office shouse iz Subotice. Konačni rezultat 77:109 dovoljno govori.

Iako je trener Zoran Milovanović u najavi meča već skrenuo pažnju na probleme sa kojima su se suočili u poslednjoj nedelji priprema, nada je ipak postojala...

Ni podrška velikog broja navijača i ljubitelja košarke nije bila dovoljna!

Falilo je onih najboljih na terenu, falilo je energije, relizacije, falilo je koševa, a lopta jednostavno nike htela u mrežu, nasuprot gostiju koji su već u prvom poluvremenu napravili razliku od 30 poena. Naši momci nisu uspeli do kraja da je smanje.

Spartak se odmah izdvojio energičnijom igrom, bez driblinga i brzom tranzicijom.

U drugim delu utakmice situacija nepromenjena.

Tri trojke za redom u poslednjem minutu druge četvrtine već su naznačile kraj... I tako se i desilo. Na kraju utakmice naši su se probudili i uspeli da realizuju nekoliko uspešnih akcija. Pored kapitena Filipovića izdvojio se i mladi kadet Pančić.

Ipak nedovoljno snažno da se pokori uigrana ekipa Spartaka.

Kako je rekao trener Milovanović, nakon utakmice, ovaj poraz shvatiće kao "šamar" od kojeg se što pre moraju oporaviti...

Trener gostiju Srećko Sekulović u izjavi je potvrdio svoje ciljeve a to je osvajanje prvenstva i prelazak u viši rang takmičenja. Pobeda protiv ekupe KK Pirota bila je jedna od ključnih prepreka ka tome

Tek je početak... Kako kaže ona stara "prvi mačici se u vodu bacaju"... Pa hajde da i mi "bacimo" ovaj poraz... Već od naredne subote čekamo pobedu i bolju igru na kakvu smo naviki.