Kakav meč u Zrenjaninu. Naše rukometašice pobedile. Danijela Kričak prvi strelac sa 11 golova, Milica Milojić najbolji igrač!

30. april 2018. 11:45 Sport Pirot Plus Online

Super B liga

19.kolo

Zrenjanin : Proleter – ŽRK Pirot 32:33 ( 15:16)

ŽRK Pirot : M.Tošić, J.Stojanović 1, I.Ćirić 4, Simona Tančić 4, D.Kričak 11, M.Djordjević 6, M.Milojić 5, S.Antić, M.Marković 2, Pejčić.

Najbolji igrač utakmice Milica Milojić ŽRK Pirot

Početak! Start do pobede!

Kakva se borba vodila u nastavku!!!

Pirotski tim, sada pritisnut izazovom da čuva vodjstvo, prevazišao je svoje mogućnosti i odigrao izuzetno borbeno, snažno u odbrani, efikasno, možda najbolje na gostovanju u ovoj sezoni. Već u 36. minutu videlo se ko je ,,gazda,, utakmice. Pirot je vodio sa 19:16 čime je Proleteru stavljeno do znanja da do kraja ne računaju na planiranu pobedu. Moraće da se mnogo pomuče.

I onda je krenula ,,klackalica". Domaće bi smanjivale na gol prednosti, naše odgovarale golovima nezadržive Danijele Kričak, kojoj su ,,pomagale,, Milica Milojić, Miljana Djordjević, Simona Tančić, Ika Ćirić, Milica Marković.

Borba se rasplamsala. Neizvesnost je porasla kada su domaće u 47. minutu izjednačile na 24:24, da bi Simona Tančić ponovo vratila prednost na našu stranu. I dalje ,,gol za gol,,. U 53. minutu nerešeno, treba izdržati, 29:29. Miljana Djordjević postiže gol. Pirot se ne daje, naše su ponovo povele. A onda drama na pet minuta pre kraja. Zrenjaninke su izjednačile na 30:30, a potom i povele golom razlike. Danijela Kričak, trebalo je imati snage, postiže gol u 56. minutu za 31:31., da bi junakinja utakmice Milica Milojić ponovo vratila vođstvo ,,u naše dvorište,,. Pirot vodi sa 32:31, a Danijela Kričak, najbolji strelac utakmice, odakle saga i hrabrost, postiže gol za pobedu u zaista uzbudljivom meču.

Na semaforu 58. minut, Pirot vodi, da li nedostižnih 33:31 za uporne Zrenjaninke?

Dva minuta žestoke odbrane pirotskog tima. Minut pre kraja domaće smanjuju na 33:32, ali bez daha da probiju naš bedem.