Naslovi

×

Juče u Srbiji 628 požara, stanje u Pirotskom okrugu relativno mirno. Još jedan apel građanima da se ponašaju odgovorno i poštuju Zakon

08. jul 2025. 12:05 Gradska hronika Pirot Plus Online

Ministarstvo unutrašnjih poslova Vlade Republike Srbije saopštilo je da je juče na teritoriji Srbije u periodu od 7 do 19 časova registrovano 628 požara na otvorenom prostoru. Tom prilikom nije bilo stradalih, ali da su povređena dva vatrogasca-spasioca i četiri građana.

Sektor za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova apeluje na sve građane da ne spaljuju travu i nisko rastinje na otvorenim prostorima i da ne lože vatru u šumi i po obodima šuma, zbog opasnosti širenja požara koje može da ugrozi živote građana i da nanese velike materijalne štete.

Dejan Živković, komandant Vatrogasno-spasilačkog bataljona u Pirotu uputio je danas još jednom apel građanima da se ponašaju odgovorno i poštuju Zakon, jer su i zaprećene kazne velike.

Na teritoriji Pirotskog okruga stanje je relativno mirno. Tokom jučerašnjeg dana registrovana su četiri vanredna  događaja. Pozivamo građane na maksimalan oprez i odgovorno ponašanje u narednom periodu, kako bi se umanjio rizik od izazivanja požara, s obzirom na to da je ljudski faktor jedan od najčešćih uzroka njihovog nastanka.

Sektor za vanredne situacije će i u narednom periodu, zajedno sa drugim linijama rada MUP-a, nadležnim inspekcijskim službama republičkog i lokalnog nivoa, nastaviti aktivnost pojačanog nadzora i obilaska terena radi pronalaženja neodgovornih građana koji ne poštuju zakonske odredbe i njihovog procesuiranja, a sve u cilju smanjenja broja požara na otvorenom prostoru i povećanja bezbednosti građana.