Još uvek čekamo rezultate ispitivanja vode za piće!
Iako je na sednici Gradskog štaba za vanredne situacije rečeno da će rezultati ispitivanja vode za piće iz pirotskog Vodovoda na prisustvo amonijaka biti objavljeni najkasnije do podneva, povratnih informacija iz ove ustanove još uvek nema. Direktorka Zavoda za javno zdravlje Pirot Elizabeta Janković, tom prilikom je jasno naglasila da su ekipe na terenu, uzorkuju vodu i da će rezultati najkasnije biti poznati do 12 časova.
Zvali smo direktora Vodovoda, Zorana Nikolića, koji takođe nije imao informacije da li voda iz gradskog Vodovoda za piće ili ne.
Nikolić je istakao da je posebno važno da se što pre dobiju rezultati ispitivanja, posebno za vodu iz vodovoda u selu Staničenje, gde postoji osnovana sumnja da postoji prisustvo amonijaka. Gradski vodovod je zaštićen i tu, prema Nikolićevim rečima, je veoma mala verovatnoća da voda bude kontaminirana. Ipak čekamo zvanične rezultate, rekao je na kraju Nikolić.
-
11. jun 2026. 13:03 Niko zadovoljniji od nas, verujte! Danas još dva pisma i nekoliko mejlova i poruka. Zadovoljstvo, naravno, zbog poverenja koje nam ukazujete, mada, nismo mnogo "radosni" sadržajima koje nam &... -
10. jun 2026. 11:05 JKP „Regionalna deponija Pirot“ ostvarila je značajan korak u unapređenju svog društvenog odgovornog i održivog poslovanja pristupanjem globalnoj inicijativi UN Global Compact. Reč ... -
05. jun 2026. 11:10 Svečanom dodelom nagrada završen je tradicionalni EKO konkurs koji Javno preduzeće Regionalna deponija Pirot organizuje povodom Svetskog dana zaštite životne sredine.Konkurs je bio ... -
05. jun 2026. 00:19 Regionalnoj deponiji Pirot danas je u Sremskim Karlovcima uručeno priznanje „Zeleni list“, koje tradicionalno dodeljuju Radio Beograd i Pokret gorana Vojvodine za doprinos zaštiti životne sredine i ...







