Još jedna šampionska igra jesenjeg šampiona – KMF Pirot!

15. decembar 2025. 08:56 Sport Pirot Plus Online

Treća futsal liga, 11. kolo

Hala Kej

Pirot: KMF Pirot – KMF Bele Crkve 5:1 (4:0)

Šampionski i na kraju. Bio je ovo uspešni završetak polusezone u kojoj je KMF Pirot podsetio na nekadašnje prvoligaške dane.

Jeste da se radi o trećem rangu, međutim, ono što je u svemu bitnije da se Klub dobro organizovao, da igrači dolaze na treninge, ulažu maksimalan napor, s obzirom da mnogi od njih rade po smenama.

Slobodan Ristić, zajedno sa Milošem Jončićem, predsednikom i Nikolićem, popularnim Čilavertom, uradili su mnogo da bi najpre igrači, a potom i javnost (ne samo u Pirotu), razumeli da je nekadašnji mali fudbal, jedno vreme i sport broj 1 u našem gradu, ponovo na putu da vrati ugled i tradiciju.

"Zadovoljni smo prikazanom igrom i rezultatom protiv ekipe Bele Crkve. Zadržali smo maksimalan učinak na domaćem terenu sa gol razlikom 35:15, samim tim i prvo mesto. Utakmicu smo dobili ubedljivim rezultatom što pokazuje stabilnost i kvalitet naše ekipe. Čestitke gostujućoj ekipi na fer i korektnoj igri. 

Ipak, epitet jesenjeg prvaka sam po sebi ništa ne znači ako pauzu između polusezone ne shvatimo ozbiljno kao što priliči ozbiljnom klubu. Ako ne reagujemo na pravi način, jedino što možemo da uradimo jeste da se slikamo za kalendar – pravo iskušenje tek predstoji i cilj je da nastavimo seriju uspeha.

Želim svim igračima zdravlje u Novoj godini, kao i svima koji pomažu i podržavaju naš klub. Hvala im na podršci i predanosti."

..................

Treća futsal liga

11.kolo

  Hala Kej

Pirot : PSU Midžor – KMF Radnik Surdulica  7:2 ( 2:0)

 I druga naša ekipa u finišu polusezone popravila je formu. Očekivalo se više od Surduličana. Pirotski tim odigrao je veoma dobro, kombinovao, efikasno u završnici, tako da je rezultat mogao da bude i ubedljiviji za ekipu trenera Milana Tošića. 

* Foto KMF Pirot