Jedino što je u porazu dobro, mladje rukometašice, čini nam se, dobile su veću minutažu

27. mart 2022. 12:18 Sport Pirot Plus Online

Super B liga

15.kolo

ŽRK  Pančevo – ŽRK Pirot   55: 24  ( 26:12)

ŽRK Pirot : Antić, Rančić 1 , Potić 1, Jovanović 3, Savić ,  Đurović 1  , Ćirić 2, Simona Tančić 10, Markov 1, Spasić 1, Stojanac 1, Drinić 3 , Kostić,

Semafor : Prvo poluvreme:  5.min. 5:2, 10.min. 9:4 16.min. 14:5, 20.min. 17:7 ; 26.min. 24:9
Drugo poluvreme: 35.min. 35:12; 40.min. 39:14; 45.min. 44:17; 50.min. 45:19; 55.min. 49:21

Šta je novo u ovoj utakmici? Vidimo da su svoje minute, čak i dale golove, dobile Jana Rančić, Mila Potić, Jovana Jovanović, Teodora Markov, Anja Spasić, Sara Antić…

I dalje smo mišljenja da se i u ovako visokim porazima može da dobije ukoliko mladje rukometašice dobijaju tokom utakmice u nekoliko navrata po 5-6 minuta. To je dobitak u odnosu na 10 ili 12 golova Simone Tančić, Anite Drinić…

Očigledno da je nedostajala Branka Stojanović, talentovana Nišlijka čija igra može da služi za primer. I bilo bi dobro da ona ponekada bude na treninzima. I od nje bi imalo šta da se nauči.

Dobro, nek se prvenstvo završi, uoči, konačno, šta je dobro, a šta loše, napravi potpuno nova orgnizacija, novi sistem rada sa nekim novim ljudima. Maka u ovom trenutku malo može sama. Potrebna je pomoć.