Gradski odbor SUBNOR obeležio Dan ustanka
Gradski odbor SUBNOR-a Pirot obeležio je Dan ustanka naroda Srbije.
Centralna proslava realizovana je spomen obeležju “Padež”, iznad sela Petrovac, polaganjem cveća i venaca.
Pored Gradskog odbora SUBNOR-a Pirot i meštana sela Petrovac prisutne su bile i delegacije grada Pirota i Udruženja vojnih penzionera





Nakon polaganja cveća i venaca minutom ćutanja odata je počast svim poginulim i stradalim u II svetskom ratu.
Prigodan govor je održao predsednik GO SUBNOR-a Pirot, Peco Todorovski. Nakon čega se prisutnima obratila predsednica skupštine grada Pirota Milena Dimitrijević, a potom predsednik mesnog udruženja SUBNOR-a Pirot za s. Petrovac Jovica Đorđević i predstavnik Udruženja vojnih
penzionera pukovnik Stojanović.
Po povratku u selo Petrovac položeno je cveće na spomen ploču poginulim borcima u Balkanskim ratovima kao i Prvom i Drugom Svetskom ratu.
-
13. jun 2026. 12:58 Fond Invocatio u saradnji sa Fondaciojom Laza Kostić realizovao je projekat “Pirot za London”, nagradni konkurs za učenike srednjih škola u Pirotu. Tokom projekta organizovane su ... -
12. jun 2026. 20:04 Večeras slave maturanti Tehničke škole Pirot. Još jedna sjajna generacija završila je značajnu etapu u svom životu. Tradicionalno, maturanti su se okupili u centru grada. ... -
12. jun 2026. 09:13 Zakon o veštačkoj inteligenciji predstavlja važan korak ka uspostavljanju pravne sigurnosti u jednoj od najbrže rastućih oblasti savremene ekonomije, ali je ključno da istovremeno zaš... -
11. jun 2026. 13:04 Ovih dana našoj redakciji obratila se Biljana Marčeta sa pričom koja bi, kako se navodi u mejlu, mogla da bude zanimljiva čitaocima jer na poseban način spaja porodično sećanje, lokalnu ...






 (Large)_0_512x512.jpg)
