Naši reporteri javljaju, igra se dobar fudbal, strelci su sve efikasniji. Gnjilan i Mladost ne samo da čuvaju vrh tabele, već i povećavaju prednost. Oslabljeni Držinci ,,pali,, su na Ciglani, a Krupčanci su iznenadili u Rasnici.

Pozivamo reportere, predsednike klubova, ljubitelje fudbala da nam se javljaju. Na ovakav način afrimišemo fudbal u našim selima. Za ovu igru interesovanje je sve veće.

GNjILAN: Lilić,  Ml.Marković, Nešić, ( Dimitrov )Radenković, ( Djordjević ) Stojanović, Mr. Marković , D. Tošić, (Stanković) Djordjević, Jordanov, Živković, Ž.Tošić.( Cvetković )

Rezerve: Jovanović, Cvetković, Veljković, Igić, Stanković, Djordjević, Dimitrov

NAPREDAK: Tošić, Vučić, Nikolić, Radovanović, Jovanović, Panić,  Ignjatović Ž., Veljković, Velev, Ignjatović N. Latić.

Rezerve : Djordjević , Veljković

Igrač utakmice: Stefan Nešić (Gnjilan)

Strelci : za Gnjilan   Marković Miloš u 4. min., Nešić u 14. i 16. Min. i Radenković u 45.minutu.

Žuti kartoni: za Gnjilan Nešić u 17.minutu i Marković Marko u 33.minutu.. Crvenih kartona nije bilo.

Sudije: Ćirić Marko, Ristić Saša, Ilić Nikola Delegat. Đorđević Svetomir.

Derbi kola Okružne lige Pirot, između ekipa Gnjilana i Napretka, u potpunosti je pripala domaćinu. Ekipa Gnjilana je odlično otvorila utakmicu i već prvih petnaest minuta rešila pobednika susreta. U 4. minutu sjajno je Dragan Jordanov odigrao povratnu loptu za Miloša Markovića, koji ubacuje loptu sa pet metara u mrežu gostiju za vođstvo 1 : 0. Igrao se 14.minut. 2 : 0 za Gnjilan. Dubinsku loptu Marka Markovića primio je  Nešić Stefan i rutinski savladao golmana gostiju, Tošića. U 16. minutu, efikasan udarac sa oko dvadesetak metara od gola gostiju uputio je Nešić i savladao golmana Napretka za vođstvo 3 : 0. Konačan rezultat prvog poluvremena i konačan rezultat ove utakmice postavalja Jovan Radenković u nadoknadi vremena, udarcem sa šesnaest metara posle odbijene lopte. Drugo poluvreme je proteklo boljom igrom domaće ekipe i sa dobrim prilikama sa obeju strana, ali je rezultat iz prvog poluvremena ostao nepromenjen. Zaslužena  šesta pobeda u nizu ekipe Gnjilana pod vođstvom trenera Janačković Najdena.

U sledećem kolu ekipa Gnjilana igra kao gost protiv drugoplasirane Pobede iz Držine.

Okružna liga Pirot

1. kolo

Spartak - Pobeda (Držina) 5:0 ( 3:0 )

Datum:10.10.2021.

Stadion: Ciglana

Spartak: Jovanović, pešić, Božilović, M.Živić,A.Živić,. Stoičev, Durmišević, Stojić, Pešić, Mitić, Savić

Rezrve : Manić, Jordanović, Mlojković, Živković, Rančić

Pobeda : Antić,B. Džunić, Kostić, Lazharević, Manić, Živković, P.Malovac, Vidanović, Djordjević, rančić,

Rezerve :  Mančević, Stojanović, Bž.Džunić , Petrović

Strelci: 1:0 pešić u 8.min. 2:0 Pešić u 13.min. 3:0 Stojić u 29.min. 4:0 Stojić u 72.min.  5:0 Pešić u 88.

Igrač utakmice: P.Pešić (Spartak)

Gostujuća ekipa bez  petorice standardnih prvotimaca nije mogla ništa protiv raspoložne ekipe Spartaka.

Zaslužena pobeda domaćina koji je bio mnogo bolji protivnik u jednoj fer i korektnoj utakmici bez grubih startova i prekršaja.

Treba pohvaliti i kapitena domaćih Stojića koji je sjajno držao sredinu terena (na katastrofalnom terenu) i uz Pešića bio najbolji akter meča.

Gostima iz Držine u sledećem kolu dolazi lider prvenstva , ekipa Gnjilana, gde će pokušati da poprave utisak posle loše  igre.

Milan Antić FK Držina

...........................................................................................

6.kolo

Sloboda – Zadrugar  1:1

Stadion "Meko srce" u Rasnici

Strelci  za Slobodu postigao je Stoiljković u 7. minutu, dok za goste pogodak je postigao Stavrić u 87. minutu iz kaznenenog  udaraca.

Žute kartone kod domaće ekipe dobili su: Mitrović, Rančić Ivan i Antić. Kod gostiju: Penčić Miloš i Živković Ivan.

Crveni karton: Pejčić kod ekipe Zadrugara.

Sudije: Stanković Branislav, Đorđević Dušan, Denčić Anđela.

Sloboda:Jončić,Goločevac,Mitrović,Stoiljković,Mitrović.Đ,Mijalković,Igić, Rančić Nikolać,Rančić Ivan,Antić, Stavrić.

U drugom poluvremenu nastupali su Stojanović i Kostić.

Zadrugar:Ćirić,Nikolić,Pejčić,Marković Miloš,Penčić Miloš, Džunić,Marković Marko,Živković Ivan,Stavrić, Živković Saša, Penčić Davor

U drugom poluvremenu igrao je  Manić.

Igrač utakmice: Mijalković Nikola(Sloboda)

Na stadionu "Meko srce" u selu Rasnica, odigrana je fudbalska utakmica između ekipe Slobode i ekipe Zadrugara na veoma teškom i klizavom terenu za igru, zbog kiše koja nije prestajala tokom cele utakmice. Ipak, kiša nije mogla da pokvari današnju utakmicu, gde su obe ekipe pokazale dobru igru.Na samom početku utakmice, domaća ekipa imala je više od igre i to krunisala golom Stoiljkovića u 7. minutu, udarcem sa oko dvadestak metara.

Stoiljković je uputio jak udarac prema golu Ćirića, a zbog neravnog terena lopta je odskočila i prevarila golmana Zadrugara i ušla u mrežu za vođstvo domaće ekipe od 1:0. Igrao se 33. minut,  kada je sa sredine terena domaća ekipa uputila  loptu prema Mitroviću.On je sam krenuo prema golu gostiju i tada je na njega startovao Pejčić i zasutavio ga u izglednoj situaciji za postizanje gola. Sudija utakmice zaustavio je igru i isključio igrača gostiju, Pejčića. Od tog momenta, domaća ekipa krenula je silovitije prema golu gostiju, ali nije uspela da poveća svoju prednost. U drugom poluvremenu , gostujuća ekipa izvršila je promenu formacije igravši sa tri štopera u zadnjoj liniji, što je i bio pun pogodak. Igrači gostiju su napadali prema golu domaćina, ali nisu uspevali da postignu pogodak, dok je domaća ekipa iz kontri pokušavala da postigne gol, ali bez uspeha.

Nakon izvedenog udarca sa sredine terena, od strane gostujuće ekipe, lopta je upućena igraču Penčić Davoru, koji je postigao gol, ali je zastavica od strane prvog pomoćnog sudije visoko podignuta da se radi o ofsajdu. Dobra igra gostujuće ekipe, iako je bila sa igračem manje, krunisana je golom iz kaznenog udarca u 87. minutu, koji je dosuđen zbog igranja rukom od strane domaćeg igrača u svom kaznenom prostoru. Stavrić je sigurno izveo kazneni udarac i poravnao rezultat na 1 : 1 .Time je postavio konačan rezultat današnje, dosta dobre utakmice. Na kraju jedna konstatacija, da ekipa Slobode u ovom prvenstvu igra dobar fudbal, ali nema sportsku sreću u drugom poluvremenu.

Pogodak  za Slobodu postigao je Stoiljković u 7. minutu, dok za goste pogodak je postigao   Stavrić  u 87. minutu iz kaznenenog  udaraca. Žute kartone kod domaće ekipe dobili su: Mitrović, Rančić Ivan i Antić. Kod gostiju: Penčić Miloš i Živković Ivan. Crveni karton: Pejčić kod ekipe Zadrugara. Sudije: Stanković Branislav, Đorđević Dušan, Denčić Anđela.