Gde god nadješ zgodno mesto, ti smeće izbaci! I dokle tako!
Pre izvesnog vremena razgovarali smo sa Zoranom Krstićem, o obavezi naših sugradjana da gradjevinski i bilo koji otpad odvezu na za to odredjeno mesto. To mesto zove se Drvarnik i nalazi se na putu za Prisjan.
Pošto veoma često tokom popodneva prošetam Kejom prema Prvom maju i Tigru, proradi novinar u meni i sve što mi skrene pažnju, zabeležim, kako bih vam sutradan pokazao! Juče ste videli koze u Prvom maju, a danas nešto gore! Na putu izmedju Keja i ograde već duže vremena, da ne kažem godina izbačen šut, smeće, cigle... Sad, možda će neko reći a komunalna inspekcija!? Pa kako je moguće da ljudi sve vreme rada sede na Keju i “love” one koji bacaju! Rade to kad padne mrak. Kao i na kraju Dečanske ulice i na mnogim drugim mestima. Nije više u pitanju da li kontrolisati, nije ni gde bacati jer i to se zna. Pitanje je našeg kulture življenja, i odnosa prema svom gradu. Da li tako šut i smeće bacamo u svoje dvorište ili ispred svoje kapije? Ne sigurno!
Evo kako izgleda :
Jedini način, kada ne može drugačije, da bar jednom neko plati kaznu za primer i to objaviti. Naši ljudi su najosetljiviji kada ih “udarite po džepu”!
Tokom prepodneva naša čitateljka Portala poslala nam je fotografije iz naselja Gnjilan. Kako nam je napisala ovo je slika iz 10. ulice. Radnici Komunalca su počistili, a komšije i dalje ovako bacaju uprkos tome što je kontejner na raskrsnicini i što se tu stalno igraju deca.


-
22. jun 2026. 20:05 Od 18. do 21. juna u selu Bela održana je likovna kolonija "BELA je BELA", koja je okupila desetak likovnih umetnika, članova Udruženja likovnih umetnika Pirgos Art i učesnika iz drugih mesta.&... -
22. jun 2026. 09:20 Policijska uprava u Pirotu obaveštava građane da se u proteklih 7 dana (15.06 – 21.06.2026. godine) na teritoriji Policijske uprave u Pirotu, dogodilo 10 saobraćajnih nezgoda, od toga 3 ... -
16. jun 2026. 13:52 Gradonačelnik Vladan Vasić danas je obišao radove na dogradnji Regionalne sanitarne deponije Pirot.Kako je Vasić ovom prilikom rekao, trenutno telo deponije u funkciji je od januara 2013. ... -
15. jun 2026. 12:08 U selu Vranište ovog vikenda okupio se veliki broj ljudi. Povod je za njih veoma značajan, uređeno je dvorište crkve, izgrađen letnjikovac, postavljena česma i dovedena voda do crkve....







