Episkop niški Arsenije bogoslužio drugog dana Božića u Hramu Rođenja Hristovog u Pirotu
Danas Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici obeležavaju Sabor Presvete Bogorodice. Drugog dana Božića, po tradiciji, svetu liturgiju u Pazarskoj crkvi služi NJ.P. Episkop niški Arsenije. Tako je bilo i ove godine, a liturgiji je prisustvovao veliki broj građana Pirota.





Posle liturgije vernici su se pričestili.


Pazarska crkva je posvećena Hristovom rođenju i zbog toga Božić obeležava i kao svoju slavu. Ovogodišnji kolačar je Dom kulture. Za sledeću godinu kolačarstvo je preuzelo Javno preduzeće "Komunalac".


Posle liturgije i sečenja kolača Episkop niški Arsenije se obratio okupljenim građanima, čestitao Božić i poručio da živimo onako kako nam je Gospod zapovedio, da se radujemo Njemu i večnome životu.

Sutra, trećeg dana Božića, Srpska pravoslavna crkva obeležava dan posvećen Svetom Stefanu Prvomučeniku. Liturgije će biti služene u Pazarskoj crkvi od 8 časova, a u Tijabarskoj od 8.30.
-
01. jun 2026. 11:19 Učenici i nastavnici Srednje stručne škole Pirot učestvovali su na Superschools Education Conference, koja je održana od 17. do 19. maja na Zlatiboru u organizaciji Regionalne kancelarije za ... -
01. jun 2026. 08:07 Ministarstvo unutrašnjih poslova Vlade Republike Srbije saopštilo je da će, od 1. do 7. juna, biti sprovedena pojačana kontrola saobraćaja na putevima širom Srbije, koja ... -
01. jun 2026. 08:05 Policijska uprava u Pirotu obaveštava građane da se u proteklih 7 dana (25.05 – 31.05.2026. godine) na teritoriji Policijske uprave u Pirotu, dogodilo 11 saobraćajnih nezgoda, od toga 2 ... -
31. maj 2026. 19:46 Večeras slave maturanti Ekonomske škole Pirot. Još jedna generacija privela je kraju srednjoškolsko obrazovanje. Okupljanje u centru grada počelo je u 18.30 časova. ...







