Ekipi KMF Pirot, sudije oduzele pobedu. Na 40.sekundi pre kraja, domaćinu poklonjen penal!

02. novembar 2017. 21:02 Sport Pirot Plus Online

Futsal liga

6. kolo

Smederevo: KMF Smederevo – KMF Pirot 5:5 ( 2 : 2 )

KMF Pirot: Žarko Minčić, Marko Kostić, Nikola .Stanković, Bojan Kostić, Marko Pešić, Marjan Djordjević, Miloš Kostić, Jovan Penčić, Nikola Vasić, Branislv Pešić i Lazar Filipović

Strelci: 0:1 B.Kostič u 4.min. 0:2 Marko Pešić u 5.min. 1:2 Djordjević u 16.min. 2:2 Stoiljković 23. min. 3:2 Stoiljković u 23.min. 3:3 Nikola Stanković u 25.min. 4:3 Sabljic u 29.min. 4:4 N.Stanković u 33.min. 4:4 N.Stanković u 38.min. 5:5 Djodjević penal u 40.minuta,

Sudije: Dragan Radisavljević Čačak, Bojan Burojević Čačak i Ivan Bojović Lučane ,

Teško je prihvatiti u sportu kada sudije preuzmu ulogu da rešavaju ishod utakmice! ,,Delioci pravde,, u Smederevu su se izdigli iznad igre oteli znanje, enegiju, ogromnu želju i zasluženu pobedu pirotskom timu.

Na 40 sekundi pre kraja, kod rezultata 5:4 za Pirot, arbitri su svirali penal sa šest metara, jer je tkzv. ,,napucana lopta,, okrznula našeg igrača.

Penal koji je oteo Piroćancima radost pobede!

Domaći poklon nisu ispustili i na kraju osvojili, odnosno , oteli Piroćancima, uz pomoć sudija drugi zasluženi bod.

Kako je rekao Slobodan Ristić, mladi trener, iako oslabljeni, momci su odigrali odlično, ostavili srce na terenu i u svemu bili bolji tim. Nisu nam dali da pobedimo!!!

Meč je počeo u znaku Piroćanaca, za dva minuta Bojan Kostić i Marko Pešić, (4. i 5.minut) najavili su Smederevcima da je pirotski tim došao da u gradu na Dunavu nadoknadi izgubljeno u meču sa Novim Pazarom.

Domaćin je uspeo da se donekle vrati u igru pred kraj prvog poluvremena i izjednači na 2:2!!

U nastavku je odigrano poluvreme za sećanje. ,,Lomio,, se rezultat. U dva navrata domaći su vodili a majstor malog fudbala Nikola Stanković golovima dovodio ih do očaja.

I onda u 38. minutu Nikola Stanković je postigao peti pogodak, svoj treći i najavio veliku radost i zasluženu pobedu pirotskog tima.

Kraj smo opisali na početku. Onaj ko nije gledao utakmice pirotskih timova na gostovanjima, nikada neće moći da shvati, kakav je to osećaj kada sudije pomažu domaćinu, spašavajući ga ili mu poklanjajući nezasluženu pobedu.

KMF Pirot zaslužuje sve četitke. Šteta !!! Piroćancima je oteta radost pobede!

Piroćanci ističu izuzetan doček i fer i korektno ponašanje domaćina!

I na kraju ona ista priča koju ponavljamo i koju niko ne čuje. Pirot je otputovao na utakmicu bez standardnih prvotimaca. U ekipi nije bilo golmana Milana Nikolića, Dušana Krstića, Miloša Stoiljkovića, Jončića, Danijela i Nenada Stojića.

Očigledno da do nekih značaj pirotskih pobeda, ma kakve bile, ne dopire.