07. april 2021. 21:16 Sport Pirot Plus Online

Stadion kraj Nišave: Radnički – Borac Čačak 0:0

Radnički: Dokić 8; Kostić Milutinović (Kostić) 6,5; Dojkić 7; Ivanović 6,5,; Mančić 6; Tolić 6; Milošević 6; Vlaović 6; (Petrović) Petrov 6; Kukolj 6; (Apostolović); Đorđieski 7

Rezerve: Mihailović, Mijalković, Apostolović, Milenković, Milikić,Kostić, Jakovljević, Petrović, Dj.Kukolj, Ilić

Igrač utakmice Ivan Dokić-Radnički Pirot

Sudija Milan Stefanović 8, pomoćnici: Novak Novaković, Nenad Radoičić

Nije dobro, ovo već nije dobro za Radnički!  Svaki sledeći korak, očigledno, biće hod po bodljama, biće veoma teško, pod velikim teretom.

Nešto danas zaista nije bilo  dobro.

Kao da su domaći delovali nekako teško, igrali s naporom, kao da su im se noge stegle. Pritisak, valjda to moranje, stanje na tabeli, osećanje da se i danas i sve do kraja,  ovde na našoj travi mora! A  ništa se, poznato je, ne može na moranje.

5.minut  Tolić šutira sa 10m kraj gola

9. minut Jeremić iz dobre pozicije šutira, Dokić je ovom odbranom otvorio nekoliko izuzetnih intervencija.

11.minut  Milošević iz dobre pozicije šutira kraj gola

14.minut ; kao iz udžbenika. Aleksa Kostić Milutinović je u svom stilu prošao, ubacio Petovu, koji je odigrao povratnu, Toliću je lopta prešla preko noge i završila preko gola

21. minut Ponovo Jeremić, (on i visoki Ratković namučili su odbranu Piroćanaca ) pokušao je da lobuje Dokića, lopta je ,,sela,, na prečku!

25.minut Mančić je centrirao, ili šutirao, tek lopta je završila preko prečke

30.minut Grešku domaćih koristi  Ratković, ali bez završnice.

33. minut  Nova kontra Čačana , centaršut, Kostić  Milutinović je uklizao i izbacio loptu u korner. Pomoćni sudija već je reklamirao ofsajd.

34.minut Djordjievski je konačno dobio loptu, pokušao da pobegne po levoj strani, bio je dobro izblokiran

38.minut  Petrov centrira sa desne strane Djordjievskog su zaustavili odbrambeni igrači gostiju

Očekivalo se da će posle odmora i dogovora u svlačionici  sve krenuti bolje. Ako ne nešto drugo, bar su se okrepli, zagrejali jer se igralo na 3 stepena, sneg je povremeno provejavao. Duvao je hladan vetar.

Bez obzira na to, zaista smo očekivali juriše na gol crveno belih.  Bilo je obrnuto.

54.minut  Čačani su i ovoga puta zapretili kontranapadom, Dikić interveniše i spašava siguran gol.

65.minut Djordjievski, koji se često vraćao nazad i bio umoran za završnicu (pauzirao je 165 dana) ponovo je nešto pokušao, ali je šutirao preko gola.

79.minut. Vratio se Strahinja Petrović. Iz teške pozicije šutirao je, ali ponovo preko prečke. Ulazak Apostolovića i Petrovića očekivali smo nestrpljivo. Medjutim, vidi se da su još uvek daleko od fizičke pripremljenosti.

I gle čuda, kada se očekivalo da  fudbaleri Radničkog sakupe poslednje atome i krenu kako se kaže "na sve ili ništa" fudbleri Borca  bili su blizu pobede. To što što nisu treba zahvaliti Ivanu Dokiću, i bukvalno, čuvaru pirotskog gola. Bravurozne intervencije, brzi refleksi, dobro postavljanje istakli su mladog Subotičanina  koji je zasluženo bio igrač ovog meča.

Bilo je nekako posebno neprijatno prići i razgovarati sa Nikolom Puačom. Na licu mu se sve videlo .

Eto, bio je to epilog meča u kojem je pirotski tim odigrao možda i jednu od slabijih igara u ovoj polusezoni. Ako je moglo da se pobedi prvoplasrani Radnički iz Kragujevca, uzme bod Kabelu i Grafičaru na gostovanju, šta se to desilo, da su domaći nekako u svemu bili sputani da odigraju bolje.

Ruku na srce, sudijska trojka veoma dobra. Još jedna mlada ekipa koja zna svoj posao!