Derbi u Prahovu zasluženo pripao domaćinu. Odlično suđenje, fer i korektna igra!

30. april 2022. 21:38 Sport Pirot Plus Online

Zona Istok

24. kolo

Stadion u Prahovu

Gledalaca 800

FK Dunav Prahovo - FK Tanasko Rajić Pirot 2:0 (1:0)

Tanasko Rajić: D.Petrović, Nikolić, Pešić, Ćirić, Pejčić, Krstić (Mančev), Lk.Filipović (L.Rančić), Antić (Simonov), Ignjatović, Manić, V. Petrović (Lz. Filipović)

Rezerve :B.Petrović, Matejić, Lz. Filipović, Simonov, Mančev, L.Rančić

Strelci: 1:0 Jakovljević 1. min,  2:0 Jezdić 52. min.

Sudije: Dušan Miladinović, Stevan Lazarević ,Uroš Stojković (svi iz Niša)

Delegat: Igor Živić

Po veoma prijatnom vremenu i veoma dobro pripremljenom terenu, pred punim tribinama, igrači ekipe Dunav Prahovo zasluženo su slavili u ovom derbi meču. Možda je razlog poraza, veoma rano primljen gol, nakon čega izabranici trenera Bojana Panajotovića nisu mogli da se vrate u utakmicu.

Domaći su poveli posle  prekida u prvom minutu ili bolje reći u 30-oj sekundi. Nakon toga posed lopte bio je na strani gostujućih igrača, ali bez nekih izrazitih šansi. Šutirali su sa distance, ali bez rezultata.

Drugo poluvreme, ista priča. Posle prekida, 2:0 i tu je bio kraj utakmice. Jalovi, nervozni napadi, neprecizna dodavanja, jednostavno danas "topdžije" nisu bili svoji.

Do kraja prvenstva ostalo je još šest kola, ima još nade.

Na kraju da pohvalimo sudijsku trojku iz Niša, koji su fenomenalno odsudili ovaj derbi.

Naredne nedelje u Pirotu gostuje ekipa FK Rajko Mitić.

U okviru ovog posta objavljujemo i sve rezultate Srpske lige, tabelu i najavu sledećeg, 26. kola Zone Istok

Tekst i foto : FK Tanasko Rajić