Dajte drugo poluvreme da se igramo. Dule "silni" 10 trojki, Gašić "nebeski" indeks 28!

19. mart 2022. 20:20 Sport Pirot Plus Online

Druga Muška liga Srbije
Plej-of
6. kolo
Gajdobra: KK Hercegovac - KK Pirot 85:96 (21:18, 28:25, 22:32, 14:21)

KK Pirot: Đonlić 5 5as 2uk, Vranić 8 2tr, Filipović 34 (2/3slb) 10tr 3sk 3as 23ind, Pančić, Stanković 5 (2/2slb) 1tr, Vukićević 10 8sk, Dimovski, Stepanović 14 (4/4slb) 9sk 24ind, Gašić 17 (4/6slb) 1tr 9sk 6as 2blk 28ind, Petrović 3 1tr 3sk;

Izgubljene lopte: 11

Semafor: 5. min. 10:5, 10. min 21:18, 15. min. 37:33, 20. min. 49:43, 25. min. 56: 60, 30. min. 71:75, 35. min. 76:82, 40. min. 85:96;

Prvo poluvreme nije bilo pirotsko. Nije bilo organizovane igre u napadu, bez skoka u odbrani. Gosti su delovali nekako umorno, sporo.
Za razliku od njih domaćima je "išao" i šut za tri poena, bolji skok u odbrani i napadu.
Domaći su imali stalno vođstvo od 3-7 poena da bi bezmalo dva minuta pre kraja bilo 47:37.

Ovo pišem posle prvog dela. Utisak, koliko su naši igrači imali slabih trenutaka, šest koševa prednosti za domaće i nije velika razlika.

Hendikep za Pirot da u timu nema Lazara Dimoskog, MVP-ja sa prošle utakmice. Na treningu je povredio zglob.

Nestrpljivo smo očekivali nastavak. Rekoh, mala je razlika bila za domaće s obzirom da znamo  koliko Zoranova ekipa može bolje. U šali, pošto sam mu rekao da sam u trećoj četvrtini često menjao kanal, Zoran mi je rekao:

Nije bilo razloga za nas. Mi vežbamo kako da pobeđujemo. Nedopustivo jeste bilo da primimo toliko koševa u prvom delu, ali, sve smo to popravili.

I jeste tako!

Pogledajte samo cifre. Treću smo okrenuli 10 razlike u četvrtoj dodali još sedam.

Domaći trener je od muke 4 minuta pre kraja prešao granice pristojnog ponašanja i zbog toga bio kažnjen.

Čovek koji se pitao za sve na terenu po ko zna koji put bio je Dušan Filipović. Ne samo da je postigao 10 trojki već je sa Džonijem, Rokom i Bogdanom držao sve "važne lopte" u našim rukama.

Na kraju zasluženo i sigurno. A, da su se domaći rano predali, pogledajte 35 sekundi pre kraja. Treneri se pozdravili, a igrači nisu znali šta sa loptom.

Dok smo radili tekst, stigla je informacija - Sanel i njegovi drugari nisu ponovili uspeh protiv Pirota, propisno su izgubii od Čačana.