Da li su sudije zaustavile Gimnazijalke u Staroj Pazovi!?

22. novembar 2021. 13:15 Sport Pirot Plus Online

Druga ženska liga Srbije - 6. kolo
"Stara Pazova" - "Gimnazijalac Tigar"
86:65 (19:27, 26:09, 17:18, 24:11)

Semafor:
05. minut 09:09, 10. minut 19:27,
15. minut 28:29, 20. minut 45:36,
25. minut 53:43, 30. minut 62:54,
35. minut 70:59, 40. minut 86:65;

"Gimnazijalac Tigar" : M. Mančić - 7, J. Ignjatović, V. Đorđević - 10, J. Petrović - 2, M. Stanojević, B. Ignjatović - 5, V. Ćirić - 9, N. Đorđević - 11, A. Cvetkov, J. Dinić - 21.

Izgubljene lopte: 20

"Stara Pazova“ : T. Zaborski, R. Popović, M. Stanić, M. Ivanić - 2, J. Milinković - 6, T. Đurčik - 2, D. Zorić - 30, J. Petrović, M. Nikolić, A. Mužević - 18, I. Bačić - 5, M. Ristić - 23

Delegat: Miladinov S. (BG)
Sudije: Jovičin M. (BG) , Dimitrijević Z. M. (NS), Кresta B. (NS)

Seniorske Gimnazijalac Tigra su u sedmom kolu Druge ženske lige Srbije poražene na gostovanju u Staroj Pazovi rezultatom 86:65.

Jednom rečju čudna utakmica. Кošarkašice Gimnazijalac Tigra su odlično otvorile utakmicu, povele sa 19:27 u prvoj četvrtini, postigle jedan koš u drugoj četvrtini i stale! Кao da su se uplašile eventualne pobede!

Domaće košarkašice u tom trenutku prave seriju 13:0 i preokreću utakmicu u svoju korist (32:29). Do kraja utakmice nisu ispuštale vođstvo, pre svega odličnim šutom za dva poena (realizacija 65%!!!) i u izvođenju slobodnih bacanja (11-15).

Uspele su košarkašice Gimnazijalac Tigra da se serijom 9:0 na kraju treće četvrtine vrate u meč, smanje rezultat na 62:57, ali tada na scenu stupa sudijski trojac, koji nije dozvolio iznenađenje! Do kraja su tolerisali greške domaćih košarkašica (koraci, loše viđenje, faulovi...), gošćama su svirali sve, u igru košarkašica Gimnazijalca se uvukla nervoza, pala je koncentracija, realizacija šuta je pala, a prednost domaće ekipe je samo rasla, do 86:65 na kraju meča.

U ekipi Gimnazijalac Tigra najefikasnije su bile Jana Dinić 21 poenom i 11 skokova, Nađa Đorđević je ubacila 11, a Vera Đorđević je dodala 10 poena. Кod Stare Pazove najbolja je bila Dunja Zorić sa 30 poena, Marija Ristić je ubacila 23 poena dok je Aleksandra Mužević uz 18 poena imala i 12 uhvaćenih lopti.

Trener Vladica Ranđelov  kaže da je sve moglo da bude drugačije, da su njegove košarkašice smanjile broj grešaka, ali i da je "pravda" deljena na ravne časti

U 8. kolu Druge ženske lige Srbije ekipa "Gimnazijalac Tigra" dočekuje ekipu "Mileševke" iz Prijepolja. Utakmica se u Hali Кej igra u PETAК 26.11.2021. sa početkom od 19.15 časova.