U ravnopravnoj igri Radnički poražen u Lazarevcu. Piroćanci bez uspešne završnice
Prva liga Srbije
7. kolo
Lazarevac: Kolubara - Radnički Pirot 1:0 ( 0:0)
Sreda, 4. septembar 20,00 h
Radnički: Šuljagić, Vlajković, Dojkić, Marković, Mančić, Tolić, Bempah (Manić), Pobulić, Spasić, Radivojević (S: Petrović), Kostić Milutinović (Edoa)
Rezerve: Cvetanović, Spasojević, Manić, Edoa, S. Petrović, Radičević, Ćirković
Sudije: Đorđe Maksimović, Svetozar Živin, Milan Šutulović, 4. sudija Marko Delibašić
Delegat: Velibor Novović
Posmatrač: Srđan Milutinović
U sedmom, vanrednom kolu danas u Lazarevcu pod sjajem reflektora Radnički gostuje domaćoj Kolubari koja ove godine proslavlja 100 godina postojanja.
U ovoj jubilarnoj godini stadion Kolubare je dobio i osvetljenje sa rasvetom po UEFA standardima pa domaći tim svoje utakmice u ovim letnjim mesecima uglavnom igra u noćnom terminu.
Radnički je dobro startovao u ovom prvenstvu i trenutno deli drugo mesto sa još tri ekipe sa 11 bodova, dok Kolubara ima sedam osvojenih bodova s tim što su u prvih šest kola samo dva puta bili domaćini gde su odigrali nerešeno sa Dobanovcima i pobedili Novi Pazar
Poslednji put ova dva kluba igrala su u sezoni 2016/2017, tada je Radnički u prvom delu sezone u Pirotu slavio rezultatom 1:0, dok je u Lazarevcu pobedu odneo domaći tim rezultatom 3:1.
Sudijska organizacija je za ovaj susret delegirala sudije Super lige pa se nadamo da će i oni, svojim dobrim suđenjem, doprineti da danas gledamo dobar derbi meč dva dobra protivnika.
- Zahvaljujući izuzetnom gostoprimstvu na koje sam naišao ovde i generalnom sekretaru Kluba, mogao sam pre utakmice da fotografišem , konačno, tako da na našem Portalu imamo fotografiju ekipe Radničkog i trenere i rezervne igrače. Na tome zahvaljujem i Marku Vidojeviću i fudbalerima .

Kad ne može u Pirotu, može u Lazarevcu. Na dobrim primerima treba učiti !
U ekipi Radničkog nema standardnog prvotimca, Milenkovića zbog povrede. Izostanak fudbalera koji je pravi "motor" ekipe , koji važi za najborbenijeg i najvrednijeg igrača koji pretrči kilometre. Umesto njega debituje Žozef Ovusu Bempah, bivši fudbaler Vojvodine i Proletera iz Novog Sada.
……………………….

Od prvog zvižduka sudije igrači Kolubare krenuli su ofanzivno ka golu Šuljagića.
U 14. minutu mnogo sreće za Radnički, lopta je posle udarca glavom domaćeg napadača ,,sela" na prečku

U sledećem napadu Tolić je iz slobodnog udarca zapretio, lopta je završila pored stative.
Igra se 30. minut i dalje bez golova.

Bliži se kraj prvog poluvremena. Kolubara i ima laganu inicijativu , ali u završnici, odbrana Radničkog i golman Šuljagić rešavaju sve probleme.

Domaći su u jednom napadu tražili penal, malobrojni gledaoci, njih oko 400 reagovali su , ali sudija Djordje Maksimović nije se obazirao na pritisak, pokazao je, da s pravom spada medju najbolje arbitre Super lige .

Nema golova "beli" igraju sigurno, to je "Markova igra"! Miran pas, dobra organizacija igre, sigurno u sredini terena, čvrsto u odbrani.Naravno, čeka se kontranapad preko brzih Spasića, Radivojevića i Kostića Milutinovića. Za sada bez uspešnijih akcija
Ako je u prvom poluvremenu domaćin bio aktivniji, u nastavku je Radnički više napadao, imao veći posed lopte ali bez završnice. Domaći su bili oprezniji čekajući priliku i dočekali je !
47. minut odličan kontra napad Radničkog, Pobulić ulazi u šesnaest metara, šutira ali golman domaćih odlično zatvara prostor i brani
48. minut Pobulić šutira sa dvadeset metara, lak plen za golmana

56. minut Gool 1:0 Jovanović
56. minut Posle prodora po levoj strani krila domaćih i odličnog centaršuta, Jovanović, napadač domaćih skače i daje gol glavom

Trener Vidojević odlučio se na dve izmene, izašli su bonus igrači Radivojević i Kostić Milutinović, a ušli Edoa i Petrović
67. minut Tolić centrira sa leve strane, Pobulić za trenutak kasni
81. minut Umesto Bembaha ulazi Manić

85. minut Manić šutira iskosa sa leve strane, golman sigurno hvata loptu
90. minut Sudija je produžio utakmicu za 3 minuta

93. minut kraj utakmice
Izjave za medije sa konferencije za novinare, u prostorijama na Stadionu!
Marko Vidojević, šef Stručnog štaba FK Radnički Pirot
-
23. jul 2026. 14:24 Takmičar karate kluba Proleter Pavle Nikolić učestvovao je na pozivnom Nacionalnom karate kampu "Šumarice 2026" za reprezentativce Srbije i perspektivne sportiste.Kamp organizuje Karate ... -
23. jul 2026. 10:43 Talas lošeg vremena, pljuskova i oluje koji je protutnjao Srbijom, skoro da je samo "okrznuo" Pirot. Slaba kiša nije ometala fudbalere da redovno odrade po dva treninga dnevno.Dok se ... -
23. jul 2026. 10:13 Iza nas je odlično četvrtfinalno veče! Uprkos hladnom vremenu, veliki broj posetilaca uživao je u kvalitetnom fudbalu, posebno u seniorskoj kategoriji, u kojoj su svi timovi opravdali očekivanja ... -
22. jul 2026. 11:13 U kategoriji mlađih juniora izdvojili su se favoriti za samu završnicu — GranMer, DevaMed i Grnčarija Đorđević, ekipe koje su grupnu fazu završile sa maksimalnim učinkom. Ipak, ni ...







