Da li Gradašnica i Dag banjica mogu jednog dana da budu poznate u svetu?
Gradašnica nije obično selo, da se neko ne naljuti ! Svakodnevno veliki broj Piroćanaca odlazi do sela da na onoj česmi u selu natoči u desetak flaša vodu, za koju kažu da im pomaže.
Do Gradašnice, se nastavlja dalje ide se i zbog čuvenog izvora lekovite vode Dag Banjica. Voda, kažu leči. Ili olakšava lečenje, mnogih bolesti, ali je veoma korisno kanjonom reke otići do izvora. Uz sve to, tamo je JP Vodovod i kanalizacija poodavno napravio i bazen koji je pokriven nekim plastičnim materijalima, ali je služio, dok je održavan. Za kupanje . Ovo javno preduzeće je, u saradnji s meštanima sela uredilo i onaj otvoreni mali bazen, gde se takodje kupaju ljudi u toploj vodi.
Ako bi se sve to na Dag Banjici uredilo, ovo selo bi još više dobilo na rejtingu.
Onog dana klada su asfaltirane ulice u selu, iskoristili smo da o ovoj temi detaljnije razgovaramo.
Vredni predsednik Mesne zajednice Zoran Zlatković, rekao nam je da postoje planovi. Čak, bio je i malo zagonetan. Dobro, samo neka se radi.
I Vladan Vasić, gradonačelnik kaže da se o Dag Banjici odavno prave planovi. Problem je put, u kanjonu nema prostora za širu saobraćajnicu. Postoji pešačka staza. Treba urediti i zatvoreni bazen. O Fabrici vode ne govori se, ili, govori se veoma oprezno !
*Naslovna fotografija Milan Banković
-
29. jun 2026. 20:44 Nišorci su se uznemirili zbog vode.Ne, nije se radilo o nestašici, nego o radovima koje je, pored Spomen česme u centru sela, započelo JP "Vodovod i kanalizacija".Do naše ... -
PU Pirot, nedeljni izveštaj: Kontrolisano 865 vozača, otkriveno i sankcionisano ukupno 399 prekršaja
29. jun 2026. 09:38 Policijska uprava u Pirotu obaveštava građane da se u proteklih 7 dana (22.06 – 28.06.2026. godine) na teritoriji Policijske uprave u Pirotu, dogodilo 11 saobraćajnih nezgoda, od toga 4 ... -
26. jun 2026. 08:28 Zbog zamene uličnih ventila u naselju Berilovačka kapija, neophodno je zatvaranje vode od 09-14h. Bez vode će biti potrošači u ulicama: - Nišavski odred (od Sarajevske do pruge) - ... -
22. jun 2026. 20:05 Od 18. do 21. juna u selu Bela održana je likovna kolonija "BELA je BELA", koja je okupila desetak likovnih umetnika, članova Udruženja likovnih umetnika Pirgos Art i učesnika iz drugih mesta.&...







