Bolje i nije moglo!!!

22. decembar 2014. 07:00 Sport Pirot Plus Online

Druga liga, 12.kolo

Beograd: Beovuk - Pirot 86:76 ( 27:17, 27:22, 21:15 ,11:22)

Pirot: Vasić, Mukanović 5, Raičević 11(5:5), Gaćinović 2, Filipović 11 3 tr. Pendić , Čolić, Djordjević 4, Kosanović 13(3:3) , Danilović 19 (7:4) 1 tr, Mladenović , Rašić 11 (6:3), 2 tr.

Slobodna bacanja 23:17 74%

Za 2 poena 35:19 35%

Za 3 poena 22:7 32%

Bolje i nije moglo. Razloga ima previse za jedan derbi!

Na neke, Piroćanci mogli su i morali da utiču, na 32 dosudjena faula za domaćina, u odnosu na njihova 22 sigurno nisu, jer se to i moglo pretpostaviti.

Bio je to meč u kojem je trebalo koliko, toliko izvući ,,živu glavu”, čitaj, izgubiti sa što manje koševa i čekati ,,Vuka,,u Pirotu. Na revanš!!!

Još uvek ,,vruć,, petnaestak minuta posle meča, Mihajlo Mitić nam je rekao da jeste ovo bilo očekivano, kada je sudjenje u pitanju! Domaćima je omogućena ,,jaka,,odbrana, a gostima sviran, često,,mrki pogled” kako se to kaže! No dobro , nije samo to!

Da pogledamo u našu avliju. Previše za derbi, izgubljeno je čak 18 lopti , a procenat šuta Mihajlove ekipe loš 46% , u odnosu na domaće, koji su imali skoro 7o%.!!

Da pogledamo semafor!

U 7 .minutu 14:10, skoro ravnopravno! Samo 3 minuta kasnije domaći ,,dižu,, na 25:15 i najavljuju ubedljivu pobedu. Na poluvremenu 54:39.

Nastavak , potpuno u znaku ,,vukovaca,,! Gosti gube lopte, promašuju ,,zicere,, bore se u odbrani, , ali, koja vajda. Domaći prave 8:0 i povećavaju na 62:39. U 24. minutu Pirot se ,,budi,, i sa 6:o smanjuje na 62:45! Rašić i Filipović konačno pogadjaju ,,trojke,, Malo nade. Ali malo! Jer je usledio pravi sunovrat, za samo dva minuta, 68:45 za Beogradjane. Kraj trećeg perioda više nego ubedljiv 75:54 za ekipu ,,čuvenog,, Miše Lakića.

A onda, što pirotski inat, a zatim konačno i ,,furija,, sa jugoistoka, pogadjaju Raičević, Kosanović, Gaćinović, Filipović ,,sipao,, još dve trojke i ubedljiv poraz, (koji se i drugačije zove) , je izbegnut. Deset koševa razlike uz ovoliko promašaja, izgubljenih lopti, ,,žalostivnih ,,sudija prema domaćinu kada im je trebalo , može se smatrati dobrim rezultatom.

Igraće se još.Momci, ima i vremena i novih prilika. Jedna će sigurno biti kada se beogradski ,,vuk,, pojavi u Pirotu! Imaće pravi doček!