Boban Tolić: Koristimo svaki dan bez kiše. Napredujemo dobro. Veliki park bi do petka trebalo da zasvetli!!!
U Komunalcu već duže vremena trče trku s vremenom, odnosno s kišom, koje je u proteklom periodu baš bilo u izobilju. Svaki sunčani dan, kao ovaj danas, koristi se da se radi u Velikom parku. Danas smo svratili da zabeležimo štra se radi, s obzirom da je u toku priprema zemljišta za travnjak, radi se staza i očekuju svetiljke.
Iz parka smo otišli u Komunalac. Imali smo dve teme. Jedna je Prekogranična saradnja , cisterna i čistilica , koju radimo u okviru Prpojektno finansiranja na Konkursu koji je u januara raspisala, tada Opština Pirot i druga , naravno da od Bobana Tolića saznamo poslednje aktuelnosti. Minel Šreder je poslao svetiljke. Kasne u putu. Sutra su ovde!
Eto, vraćamo se početku. Ukoliko nas kiša ,,ne iznenadi ,, sutra treba očekivati da krenu i ti radovi koje čekamo, postavljanje stubova i modernih svetiljki. Prognostičari jaču kišu najavljuju za sredu. Od četvrtka, petka, dakle, Veliki park trebalo bi da dobije najsvečanije ,,ruho,,!
A sad i o kanalu. Čuli ste šta je Boban Tolić rekao, a gradjani imaju samo reči hvale. Kakav je kanal nekada bio, sećate se. A pogledajte sada. Pre neki dan je ,,okupan,, a radnici Komunalca uspeli su da pročiste i odvodni kanal prema Bistrici, gde je nekada bilo neko deblo i mnogo mulja, što je zaustavljalo protok vode. Evo snimaka, zaista interesantno!!




I na kraju, iskreno, čekali smo dugo da kanal više ne budo pravo ruglo! Trebalo je imati hrabrosti u krenuti u čišćenje. Raniji pokušaji bili su samo bacanje para. Ovo sada je pun pogodak!!!
-
14. maj 2026. 12:44 Privodi se kraju asfaltiranje ulice Ruđera Boškovića prema Berilovcu.Radove su danas obišli gradonačelnik Vladan Vasić, sa saradnicima.Ulica, dužine oko 950 metara, presvučena je novim ... -
14. maj 2026. 09:35 JP "Putevi Srbije" obaveštavaju da će se od 14.05.2026. od 9 časova do 18.05.2026.godine izvoditi radovi na redovnom održavanju - pranju tunela Sarlah, na km 72+630, na državnom putu I A reda ... -
13. maj 2026. 16:00 Građevinska sezona, je, podsećamo, započela LIID projektima Ministarstva građevine. U okviru tog projekta radi se u dvorištu zgrada u Predraga Boškovića.Ovih dana počeli su, takođe, ... -
13. maj 2026. 13:54 U ulici Lava Tolstoja privode se kraju radovi na uređenju parking prostora i trotoara. Radove su danas obišli gradonačelnik Vladan Vasić sa saradnicima i direktor Javnog preduzeća za ...







