Asfaltirana ulica u Barje Čifliku na 40 stepeni. Bravo za radnike! Temperatura asfalta preko 150 stepeni. Gde su se "sakrili ili pobegli" novinari?!

Priznajem, našao sam se u raskoraku. Kako da uradim izveštaj, a da u svemu budem pošten prema svima?
Čivličancima koji odavno čekaju da se propali asfalt na ovom putu, prekrije novom slojem.
Prema Gradskoj upravi koja je izdvojila 80 miliona za ovakve radove.
Prema izvođaču koji se bori za posao i održanje firme sa preko 100 i više radnika.
I, na kraju, prema nama radnicima.
Prema ovim ljudima koji rade na oko 40 stepeni u vazduhu i 150 i više iznad tek posutog asfalta.
Konačno, prema nama novinarima koji su na KZN pozvani u, ni manje ni više, pola dva.
Hajdemo, najpre, na posao.
Kako biva, funkcioneri su došli u povećem broju. Dragana Tončić, predsednca Gradske skupštine, kaže da se ovim radovima nastavlja uređenje sela i stvaraju uslovi za još bolji život.
Slaviša Svilarov, direktor JP za planiranje i uređenje je i ovoga puta govorio o radovima u toku i svemu što sledi na ovoj poziciji.
"Čivlički kmet", Milan Radovanović, bio je zadovoljan što se u ovom delu sela radi uoči svečanosti povodom 90 godina FK Borac.
To je taj tkzv. prvi, osnovni deo.
Pitanje, primedba, zašto se nije reagovalo da se radi ujutru, da KZN bude oko 10 sati, da se ne bi radilo u najtoplije, najgore vreme!
Da li će rad na ovako visokoj temperaturi uticati na zdravlje radnika?
Poziv iz Kabineta poslat je svim Redakcijama.
Danas su bili Borivoje Petrović i Danijel Kop iz TV Pirot i Nenad Paunović, Ani press.
Nije bilo novinara TV Pi kanal, Dopisništva TV Belle amie, Slobode i Pirotskih vesti.
Lepo sam napisao, novinari.
Da bi radili svoj posao, pomenuti od Gradske uprave dobijaju preko 20 miliona.
Ako je događaj, ako smo profesionalci, onda je naša obaveza da poštujemo one čiji nas novac hrani!
Dakle - naše sugrađane!
Da bih do kraja bio jasan, pitao sam Slavišu Svilarova, zar je baš moralo sad na skoro 40 stepeni.
Moj lični čin bio je da postujem propise i da na otvoreno ne šaljem naše novinarke Sonju Ćirić i Ivanu Stojanov.
Na kraju.
Kakvi su uslovi za rad bili, pokazujem da je telefon u jednom trenutku prestao da radi zbog visoke temperature.
Kada sam stigao pred svoju kuću, "Žućko" samo što se nije istopio.
Eto, sve sam "priznao". Šalim se, naravno, rekao.
Procenite da li je ovog puta naš medij bio pošten pred poslom, pred vama i sobom, ili sam nešto preterao...
-
22. okt 2025. 19:33 Šleper novopazarskih registracionih oznaka jutros se, oko 8 časova i 30 minuta, prevrnuo na mostu kod izlaza iz tunela Sarlah.Prema informaciji iz Policijske uprave, vozač u krivini na mostu ... -
22. okt 2025. 18:29 Kamion koji se jutros prevrnuo na Alternativnom putu podignut je oko 17.30h.Naš sugrađanin nam je oko 17 sati poslao nekoliko fotografija koje je zabeležio sa Sarlaha i napisao da kamion jo&... -
22. okt 2025. 13:15 Zbog najava da će biti ukinut uvoz ruskog gasa u Evropsku uniju, što bi, prema procenama stručnjaka, moglo da izazove probleme i u našoj zemlji, pitali smo direktora Javnog komunalnog ... -
22. okt 2025. 10:43 Jutros u 8 sati i 35 minuta, na mostu na Alternativnom putu, na izlazu iz tunela Sarlah, prevrnuo se šleper novopazarskih registracija.Saobraćaj je u prekidu. Vozila ka Nišu upućuju se ...