Akcija "Očisti svoj dom, izbaci sve što ti smeta" 24. maja u selima Činiglavci, Obrenovac i Srećkovac

Regionalna deponija Pirot nastavlja akciju besplatnog odvoženja otpada iz domaćinstva na teritoriji grada Pirota pod nazivom "Očisti svoj dom, izbaci sve što ti smeta".
Ove subote, 24.05.2025. akcija će se organizovati u selima Činiglavci, Obrenovac i Srećkovac. Sve nepotrebne stvari građani mogu da odlože ispred svojih dvorišta u plastičnim kesama, kutijama ili džakovima.
Otpad koji mogu da odlože podrazumeva: papir, karton, plastiku, metal, staklenu ambalažu, tekstil, odeću, otpadne gume, staru stolariju, uređaje i nameštaj. Svako ko se odazove akciji dobiće ceger na poklon kao znak ekološki odgovornog građanina koji brine o očuvanju životne sredine.
Pozivamo sve građane da se priključe akciji kako bi smanjili stvaranje divljih deponija, smanjili odlaganje otpada na telu deponije i time povećali stepen iskorišćenja otpada.
* Saopštenje iz JKP “Regionalna deponija Pirot”
-
23. jun 2025. 13:08 Da ponovim, volim te odlaske u sela, susrete sa ljudima koji su tamo ostali da žive. Svesno pominjem ovo "ostali"! Naša sela, posebno ova udaljenija, su skoro pusta. Ostali oni stariji. ... -
23. jun 2025. 08:18 Policijska uprava u Pirotu obaveštava građane da se u protekloj nedelji (16.06. - 22.06.2025. godine) na teritoriji PU u Pirotu, dogodilo 8 saobraćajnih nezgoda, od toga 1 sa povređenim licem, ... -
21. jun 2025. 15:45 JKP "Regionalna deponija Pirot" nastavlja akciju u selima. Danas je akcija sprovedena u selima Držina, Petrovac i Vojnegovac.Interesovanje građana je na veoma zavidnom nivou, potrudili su se da ... -
21. jun 2025. 12:26 Subota, 21. jun, posle 11 sati!Da li navika, potreba ili rastanak s prolećem tamo gde je najlepše, tek krenuo sam.Gradašnička reka, mostić, tijabarska strana Istočnog keja.Za mnom ...