“Virtuelko za sve” - još jedan Erazmus + projekat u kojem učestvuje Ekonomska škola Pirot
Ekonomska škola Pirot učestvuje u Erazmus+ projektu pod nazivom “Virtuelko za sve”. Reč je o platformi koja treba da doprinese unapređenju finansijske pismenosti mladih kroz vođenje poslovanja virtuelnih kompanija koje kreiraju dokumentaciju za kupoprodaju robe ili usluga. Na platformi se simulira poslovanje na domaćem i međunarodnom tržištu i bazirana je na postojećem protoku dokumenata u našim kompanijama i omogućava mladima sticanje znanja i veština potrebnih u svetu rada.
U sklopu realizacije prrojekta učesnici su ovog vikenda imali sastanak u Pirotu.


Olivera Stošić, koordinator projekta “Virtuelko za sve”, objasnila je da projekat podrazumeva izradu platforme koja će pomoći unapređenju finansijske pismenosti mladih koji traže zaposljenje. Prema njenim rečima, mogu da nauče kako da popunjavaju dokumentaciju pripremajući se za tržište rada i kako da funkcionišu unutar preduzeća.
Pored učesnika iz Srbije projektom su uključeni i partneri iz Bugarske i Makedonije.
Ljupka Pančevska, izvršna direktorka Junior Ačivment Makedonija (Junior Achievement Macedonia) objašnjava da je ključ ove saradnje platforma “Virtuelko za sve”, koja povezuje sve ono što i njihova organizacija radi. Kako je objasnila, mladima to puno znači, jer mogu da steknu određene veštine, ali i da virtuelno putuju.
Marjan Ćirić, direktor Ekonomske škole Pirot, istakao je da su prepoznali značaj Erazmus projekata još pre 7 - 8 godina, kada su ušli u prvi projekat zahvaljajući prijateljima iz Gabrova. Od tada do danas nastoje da budu aktivni i ove godine rade tri Erazmus projekta, a jedan od njih je “Virtuelko za sve”.
Ćirić je naglasio da će ova platforma olakšati rad učenicima, odnosno, poslovanje u okviru virutuelnog preduzeća.

-
08. avg 2026. 10:08 Prateći uspešnu karijeru karijeru našeg Piroćanca Bojana Ćirića, “isplivala” je interesantna činjenica da je nedavno definisao, i time postao ključni autoritet, za koncept &... -
07. avg 2026. 09:34 UPOZORENJE NA VISOKE TEMPERATURE NA PODRUČJU REPUBLIKE SRBIJEMaksimalna temperatura danas (07.08.) od 34 do 37 °S.Za vikend (08 - 09.08.) će intenzitet vrućina oslabiti, pa će u većini mesta ... -
07. avg 2026. 09:31 Agencija za bezbednost saobraćaja upućuje snažan apel roditeljima da tokom letnjeg raspusta posebnu pažnju posvete bezbednosti dece prilikom korišćenja električnih trotineta. Roditelji ne ... -
06. avg 2026. 08:58 Ovaj tekst ne govori o muzeju koji postoji, već o muzeju koji bi trebalo da postoji. Domus memoriae Nicetae Remesianae nije arhitektonski projekat već poziv da jedan grad obnovi svoje pamćenje. Dok ...







