Uspešan vikend pirotskih zonaša. “Topdžijama” sudije oduzele pobedu u derbiju. Jedinstvo i Senjak uspešni domaćini!

24. avgust 2020. 12:54 Sport Pirot Plus Online

Zona Istok

2.kolo

Negotin:  Hajduk Veljko -  Tanasko Rajić  ( Pirot )  2:2 ( 1:1)

Tanasko Rajić : D.Petrović, Nikolić, Pešić, Ćirić, Pejčić, Krstić, V.Filipović, Vasić,  (Popović ), Vacić ( V.Petrović ), Matejić ( Velev ) Simonov

Strelci za Tanasko Rajić : Veljko Filipovć i Vlada Petrović

Po veoma toplom i sparnom vremenu, po visokoj temperaturi, u Negotinu je odigran derbi ovog kola. U prvom poluvremenu, bukvalno na samom početku utakmice, penal za domaćina koji su uspešno realizovali i poveli .

To nije pokolebalo goste, koji su preko mladog Veljka Filipovića izjednačili rezultat. Drugo poluvreme, ista priča. Opet penal za domaćina, 2:1. Bez šuta u okvir gola, ali su ipak vodili.

Gosti se nisu predavali, igrali su mnogo bolje, konkretnije i preko Marka Popovića izjednačili rezultat.

Pred sam kraj utakmice, kriterijum glavnog sudije nije bio isti. Nakon prodora Nemanje Nikolića, Vladimiru Petroviću je ostalo samo da gurne loptu u mrežu, ali  ga je protivnički igrač povukao s'leđa! To nije bio penal.

I onda nadoknada vremena. Greška odbrane domaćina, Vladimir Petrović je presekao loptu, izašao jedan na jedan sa golmanom, ali mu je isti odbranio šut. Ostaje žal za tom šansom .

Bojan Panajotović, trener gostiju, bez obzira na sumnjive sudijske odluke i propuštene prilike zadovoljan je osvojenim bodom u derbiju.

U sledećem kolu Tanasko Rajić je domaćin ekipi Slatine.

Tekst MR

…………………………………………………

Pirot : Senjak -  Djerdap Kladovo  3:1 ( 1:1)

Pomoćni teren Gradskog stadiona

Senjak : Lilić, Nikolić ( Sokolov )  M. Džunić,  D.Vasić, Dimitriov , Minić, Manić, Nedeljković ( Osmanović ), Panić, Ivković Ž ( Ž|ivković ) Jotić

Strelci za Senjak : D. Vasić, Ivković  i Manić

Debitant u Zoni, zasluženo je savladao ekipu bogate tradicije. Iako su gosti golom Arežine poveli veoma rano, domaćin je uspeo da anulira prednost. Darko Vasić je izjednačio, posle dobre akcije.

U nastavku, u periodu  kada su gosti pokušavali da osvoje bodove, Lazar Manić je rešio utakmicu. Dva njegova prodora bila su dovoljna da Senjak osvoji bodove.

Trener Dragiša Zlatanov, pribojavao se protivnika. Debitant je, ipak, uspeo da osvoji prve bodove.

………………………………………………

Pirot : Jedinstvo – Branik 3:1  ( 3:0)

Jedinstvo:  Manić, Petković, Adamović, ( Di.  Jovanović) ,La Filipović, Mančev, ( Antić) Lu Filipović, M.Kostić, bandić,  ) Lilić, Ž.Milošević, B.Kostić, Kovač

Strelci za Jedinstvo B.Kostić, Pismagić autogol  i Luka Filipović .

Pirotski tim je odigrao jednu od boljih utakmica, kako igra u ovom rangu takmičenja. Brojne prilike su propuštene u prvom poluvremenu. Gosti su dobro prošli s tri gola u mreži. U nastavku su uspostavili ravnotežu, ali, osim što su ublažili poraz,više od toga nisu uspeli !