“Topdžije” ispalile petardu! Blačani “uplašili” lidera! Derbi u Prahovu pripao Dunavu! Efikasni Palančani!

06. septembar 2021. 10:52 Sport Pirot Plus Online

Fudbaleri Tanaska Rajića i Rajka Mitića osvetlali obraz! Ove ekipe osvojile su ubedljivo bodove postigavši ukupno deset golova.  Blačani pred kraj ugrozili lidera, Lužnica još uvek nije kadra za Zonu!

Zona istok

3. kolo

Pirot : Tanasko Rajić – Sloga 5:0

Tanasko Rajić: Petrović, Nikolić (Adamović), V. Filipović (R.Petrović), Ćirić, Pejčić, L.Filipović ( V.Petrović), Krstić (Mančev), Vasić, Ignjatović, Manić  (Džunić ), Antić.

Reserve : R.Petrović, V.Petrović, Mančev, Tošić, Džunić, Adamović, Micić

Strelci : 1:0 Antić 11.min. 2:0 Ćirić  14.min. 3:0 Ćirić 33.min. 4:0 vasić 50.min. 5:0  Manić 60.min.

Sudije Stanojević (Aleksinac) , Marković (Aleksinac) Cvejić  (Knjaževac)

Bio je to prvi meč fudbalera Bojana Panajotovića pred Piroćancima. Domaći su igrali sa nekoliko novajlija, pre svih Lazara Manića i Luke Filipovića, dok je u drugom poluvremenu debitovao talentovani Aleksa Tošić, doskorašnji fudbaler mlađih selekcija Radničkog.

Razlika u kvalitetu videla se posle prvih petnaestak minuta. Najpre mladi Antić, a potom razigrani i golgeterski raspoloženi kapiten Stefan Ćirić, najavili su da simpatičnim gostima neće biti lako!

Da još uvek može dosta toga da “kaže” u fudbalu Stefan Ćirić je potvrdio i svojim drugim golom. Posle  centaršuta sa leve strane, na sličan način, zatresao je mrežu Kobišničana!

U nastvaku, bilo je samo pitanje kakav  će biti  konačni rezultat.  Lazar Manić je pogodio Vasića, poslao mu loptu “kao na tanjiru”, centrirajući majstorski sa desne strane.

I posle sat vremena igre, pre nego što će izaći sa terena, Lazar Manić je “rešio” da se upiše u listu strelaca. Krenuo je sam i završio sav posao!

Evo kako!

Posebna vrednost ove utakmice , osim potpune dominacije "topdžija", bilo je i izuzetno korektno ponašanje gostiju.
Tako sam i počeo razgovor sa Vladimirom Lazićem, trenerom gostiju.

Bojan Panajotović, trener domaćih čestitao je gostima na fer igri i pohvalio svoje fudbalere.

Zona Istok

3. kolo

Pirot: Zvezda (Blato) – Bor 1919  2:3 (0:2)

Zvezda: Djordjević, Djorić, Ćirić (Stamenkov), M.Jovanović, Dimčić, Taškov, Stanimirović, N.Jovanović, Stanković, Nedeljković, Djigov

Strelci: 0:1 Milićević u 22.min. 0:2 Radovanović  u 40.min. ( penal) , 0:3 Jovkić u 60.min. 1:3 M.Jovanović u 79.min. 2:3 N.Jovanović u 81.min.

Debitant u Zoni, namučio je favorita za titulu. Iako su Borani posle sat vremena imali sigurno vođstvo od 3:0, umalo se nije dogodilo iznenađenje.

Za strepnje u redovima Borana, potrudili su se Milan i Nemanja Jovanović koji su za tri minuta dva puta zatresli mrežu gostiju i finiš učinili posebno zanimljivim.

Trener Blačana , Nišlija Dimitrije Antić,  može da bude zadovoljan, jer, posle igre prpotiv Borana, videlo se, da se njegov tim sve bolje snalazi u višem rangu takmičenja. Prema njegovim rečima nedostajala je dobra igra na sredini terena.

.................................................................................................

Zona Istok

3. kolo

Prahovo: Dunav – Jedinstvo 2:0 (2:0)

Jedinstvo: Stanković, Petković, Filipović, Cvetković, Nikolov, (Mijić) B.Kostić, (M.Kostić) Sokolov, Selimović, Djordjević, Ivković, Milošević.

Strelci 1:0 Bregovljanović u 10.min. 2:0 Jezdić u 40.min.

Meč je rešen u prvom poluvremenu. Saša Mitić, trener Jedinstva u razgovoru juče za vreme meča Tanasko Rajić – Sloga, sve je  objasnio.

Kuriozitet, Piroćanka Angela Hristov, bila je pomoćni sudija, nehotično je previdela da je domaći igrač Jezdić, sebi namestio loptu rukom i dao gol. Mitić, kao pravi sportsmen,  nije joj našao za zlo!