Šteta! I košarkaši poraženi u finišu! Zaslužili su pobedu, imali loptu za pobedu

20. mart 2021. 19:35 Sport Pirot Plus Online

Košarkaška Liga Srbije

27.kolo

Novi Pazar: OKK Novi Pazar - KK Pirot 84:82 (28:30, 23:15, 18:22, 15:15)

Semafor: 5. min. 14:17, 10. min. 28:30, 15. min. 43:38, 20. min. 51:45, 25. min. 59:58, 30. min. 69:67, 35. min. 73:76, 40. min. 84:82;

PIROT: Đonlić 11 1tr 5sk 3as 3uk, Mukanović, Filipović 13 (8/10slb) 1tr 7sk 5as 2uk 19ind, Stefanović, D. Đorđević 12 4tr 4sk, Rašić 12 4tr 4sk 3as 3uk,  Pendić, Vraneš 11 (0/2slb) 1tr 5sk, Matović 2, Stojanović, Pantić 17 (1/2slb) 5sk, Jois 4 4sk;

Izgubljene lopte: 21

NOVI PAZAR: Đulović, Eminbegović, Ilić 12 (1/3slb) 1tr 4sk 5as 2uk, Numanović 5 1tr, McClure 14 4tr, Patric 21 (7/7slb) 2tr 9as 21ind, Islamović 3 (1/2slb) 4sk, Muratović 6 6sk, Carter 8 13sk, Adžić, Nešović 6 (3/6slb) 1tr 2uk, Mikavica 9 1tr;

Izgubljene lopte: 17

Serija poraza Zlatibora omogućila je Pazarcima da se upuste u realnu borbu za treće mesto i plasman u Super ligu. Iznenadno ukazanu šansu nije uspeo da im ukrade Pirot, iako je bio blizu iznenađenja.

Bio je to u prvoj četvrtini festival otvorenih šuteva za tri poena. Na obe strane lopte su cepale mrežicu, pa je domaćin stao na fenomenalnih 75 odsto van linije 6,75, gosti iz Pirota na takođe odličnih 66. Prednjačili su u tom segmentu kod Novopazaraca Kajron Meklur (4 trojke), a kod gostiju Rašić (2). Iako su Piroćanci u najvećem delu početnog perioda bili u prednosti, u jednom trenutku i sa šest poena razlike (8:14), Pazarci su se vratili poenima preostala dva Amerikanca, Remberta i Kartera (26:23), da bi kad je izgledalo da Novi Pazar sigurno dobija prvu četvrtinu Dimitrije Đorđević na tri sekunde pre nego će se oglasiti sirena za kraj pogodio svoju prvu, od četiri trojke. U drugu četvrtinu ušlo se sa dva poena viška na strani Pirota (28:30).

Kako su gosti završili prvu tako su otvorili i drugu četvrtinu, pa su i pre isteka drugog minuta poenima Matovića povećali prednost (30:35). Stvari u svoje ruke tada preuzima Patrik Rembert, zaustavio se na 14 poena (na kraju dobacio do 21), dok su momci trenera Soceka u preostalih osam minuta postigli svega 10 poena (51:45).

Kao i u prvoj četvrtini proradio je i u trećoj Lazar Rašić sa dva precizna šuta za tri, pratio ga je Miloš Vraneš sa pet uzastopnih poena, i gosti su u poslednja četiri minuta ušli sa četiri poena u plusu (59:63). Ipak, uspešna solo partitura Alekseja Nešovića i njegovih pet poena zaredom odveli su Novopazarce na poslednji duži predah sa plusom od dva poena (69:67).

Veći deo u odlučujućih deset minuta Pirot je u prednosti, ali Novi Pazar u poslednjih 25 sekundi ipak dolazi do prednosti (83:82). Na osam sekundi pre kraja odlični Pantić je ispod koša loše krenuo u realizaciju, pa je jedan poen Nešovića sa linije slobodnih bacanja bio dovoljan za tešku i važnu pobedu sastava temperamentom trenera Darka Kostića. Pirot je u poslednjoj sekundi, ipak, došao do šuta za pobedu, međutim, Rašić je iz desnog ćoška dobacio samo do prednjeg obruča.

*Izveštaj i foto Petar Lešević, novinar Novi Pazar

Neposredno posle meča stigla nam je i izjava Filipa Soceka, trenera pirotskog tima!

Smatramda smo mi večeras pobedili da bi bilo potpuno zasluženo ! Čestitam mojim igračima na odnosu i na igri.     Iako smo bili oslabljeni čak su neki igrači igrali povredjeni (svaka čast) bili smo ravnopravni jednoj od najboljih ekipa u KLS.   Moramo da idemo samo napred!
    Sledi nam borba za goli život! Došli smo u situaciju da moramo sve utakmice (4) da dobijemo kući !

U subotu dolazi napredak Aleksinac. To je utakmica sezone !!!