"Sirene" nastupile na Evita kupu i osvojile brojne medalje

17. april 2022. 08:00 Sport Pirot Plus Online

U subotu, 16. aprila održan je turnir "EVITA KUP" - takmičenje u ritmičkoj gimnastici u individualnim i grunim vežbama.
Sedamnaest takmičarki Kluba ritmičke gimnastike "SIRENE" nastupile su u B i C programu individualnih vežbi.

U individualnom programu naše devojčice su imale dobre nastupe i postigle odlične rezultate u različitim uzrasnim kategorijama. Od 17 naših klubskih takmičarki 12 se okitilo medaljama u B individualnom programu zauzeli smo tri prva, četiri druga i dva treća mesta, jedno 5. i 7. mesto. U C individualnom programu zauzele su jedno drugo, dva treća, 5. 8. i 9. mesto.

Prethodnog vikenda, 10. aprila održano je Državno prvenstvo Srbije u ritmičkoj gimnastici u grupnim vežbama C programa.
Takmičarke Kluba ritmičke gimnastike "SIRENE" nastupile su u dve kategorije, mlađe pionirke i kadetkinje. Učešće su uzela 24 kluba sa po 84 ekipe u različitim kategorijama. Obe naše ekipe su imale dobre nastupe.

U vežbama bez rekvizita mlađe pionirke su zauzele 1. mesto dok su kadetkinje zauzele 2. mesto.

Svako takmičenje i odlazak na turnirima je odlična priprema za Državno prvenstvo Srbije individualnog programa, takmičenje na kom će "SIRENE" kao klub biti domaćini poslednje nedelje maja.

*Info i foto: KRG Sirene, Jelica Rančić Veljković