Ržanci, bez poraza, do titule jesenjeg prvaka!

09. novembar 2021. 11:44 Sport Pirot Plus Online

Gradska liga Pirot

10.kolo

Nišavac (Staničenje) : Mladost (Poljska Ržana) 0:1 (0:1).

FK Nišavac: Milan Ćirić, Miloš Marković, Milán Stojanović, Andrija Ćirić, Nemanja Ćirić, Dejan Stanković (C), Miloš Tošić, Bojan Pešić, Nikola Todorović, Žarko Džunić

Domaća ekipa namučila je lidera Opštinske lige da dođe do 3 boda. Gosti  su došli do vođstva u 30. minutu. Domaćin, znatno oslabljen sa 10 igrača, imao je nekoliko ozbiljnih šansi za izjednačenje šutevima kapitena i dobrim šutem Bojana Pešića u 88'' minutu.
Sporna situacija u 40. minutu kada je domaća ekipa oštećena za gol iz nepostojećeg ofsajda.

Sve pohvale golmanu FK Nišavac  jer je sačuvao mrežu domaćih u par navrata.

Dejan Penda Stanković, tekst i foto, video Siniša Nikolić.

Mladost -  M. Vidanović; Zlatkov; Žunić; Gogić; Kovačević (P. Vidanović); Pavlović(Tasić); Milić; Najdanović (Mladenović); Dimitrijević; Rančić; Ivanov.

Igrač utakmice: Rančić (Mladost)

Od samog starta meča obe ekipe su krenule sa ofanzivnom igrom, igralo se većinu vremena na sredini terena sa povremenim napadima gostujuće ekipe na gol domaćina. Posle prvih 20 minuta gostujuća ekipa je uspostavila svoju igru i to je rezultiralo i prvim golom na meču (Na iznenađenje mnogih ispostavilo se i jedini gol na meču). U 25. minutu gol za goste postiže Rančić jedan od igrača iz sastava Mladosti koje je bio najopasniji po gol domaće ekipe tokom čitavog susreta.

Domaći sastav je imao nekoliko šansi iz kontra napada ali je odbrana gostiju dobrim intervencijama sačuvala svoj gol. Treba napomenuti da je domaći sastav postigao gol ali je posle signaliziranja linijskog sudije glavni sudija na meču poništio gol zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu Mladost je u potpunosti kontrolisala meč, domaći sastav je na trenutke uspeo da se odupre pritisku gostiju i da pokuša da napadne gol Vidanovića al bez uspeha.

Rančić je u nekoliko navrata mogao da poveća prednost gostiju ali nije bio skoncentrisan u završnici.

Domaći sastav je u poslednjih 10 minuta meča krenuo na sve ili ništa, međutim nije bilo pravog završnog šuta na gol gostiju. Sve u svemu jedna dobra utakmica, čestitke treba uputiti akterima meča na zalaganju, trčanju i fer i korektnoj igri.

Sudijska trojka u sastavu Kostić, Velev, Veljković je odlično odradila svoj posao, posebno mlada i  veoma perspektivna Anđela Velev koja je jedan od najboljih mahača na Zoni istok čak i među sudijama muškog pola.

FK Mladost

Foto i video Siniša Nikolić

...................................................................................................

Veliki Suvodol : Padež 3:1

Veliki Suvodol: Đorđević, Cvetković, Vidanović, Pešić, Rančić, Petrović, Stanković, Radenković, Pešić, Đorić, Grozdanović.
U drugom poluvremenu igrali su još: Mladenović i Panić.
Padež : Jovanović, Todorov, Džunić,Manić,Кrasić,Potić,Milošević, Кrasić Dušan, Zdravković, Jocić
U drugom poluvremenu igrao je:Кočić.
Pogotke postigli za domaću ekipu Grozdanović u 15. minutu,Đorić u 35 . minutu i Mlaenović u 74 .minutu, za goste Damir Manić u 35. minutu.
Žutih kartoni:. kod domaće ekipe Davidović u 68 . minutu i Radenković u 65. minutu, kod gostiju Damir Manić u 35. minutu.
Igrač utakmice: Grozdanović (Veliki Suvodol)
Sudije: Aleksandar Stanković, Predrag Tričković, Aleksandar Petrović.
Delegat utakmice Radovan Ignjatović.

Lepo vreme kao da je probudilo ekipu Velikog Suvodola u pretposlednjoj utakmici Jesenjeg dela prevenstva Gradske lige Pirot. Prikazanom igrom ostvarili su još jednu vrednu pobedu koja ih je priključila sredini tabele, dok se ekipa Padeža zakucala na pretposlednjom mestu.
Obe ekipe su nastupale trenutno u najjačim sastavima. Sam početak nije pokazivao da će ekipa Velikog Suvodola lako doći do pobede. Stvarali su šanse ali nisu uspeli da savladaju golmana Padeža.
U 15. minutu domaća ekipa povela je golom Dušana Grozdanovića. Nakon tog gola, obe ekipe zaigrale su čvrsto na sredini terena čuvajući svoj gol. U tom periodu izdvajamo udarac Davidovića preko gola, u 26. minutu, udarac Manića u 30. minutu pored gola.
Novu priliku za domaću ekipu u 33. minutu, iskoristio je Đorić i povećao vođstvo svog tima od 2 : 0.
Drugo poluvreme počelo je boljom igrom gostiju koji su pokušavali preko Damira Manića da smanje rezultat i tako se vrate u igru, ali bezuspešno.
Igrao se 68. minut, dosuđen je slobodan udarac sa oko 25 metara za gostujuću ekipu, koji je izveo iskusni Manić i savladao golmana Velikog Suvodola i tako smanjio rezultat na 2 : 1.
Od tog trenutka, domaća ekipa dodala je ,,gas,, i samo se čekalo na treći pogodak, ali napadači nisu bili prisebni u samoj završnici, gde se posebno istakao u promašajima Pešić.
Rezultat je ostao nepromenjen sve do 74 .minuta kada je ušao u igru Mladenović, koji je primio loptu negde na ivici kaznenog prostora, snažno šutirao i pogodio gol za novo vođstvo domaće ekipe 3 : 1.
Do kraja utakmice gostujuća ekipa pokušavala je da smanji rezultat, čekajući šansu iz kontranapada, dok je domaća ekipa stvarala šanse ali nije uspela da ostvari pobedu većim rezultatom.
Na kraju, može se reći da je Veliki Suvodol zasluženo pobedio ekipu Padeža. U sledećem kolu ekipa Velikog Suvodola gostuje u Malom Jovanovcu, dok ekipa Padeža igra na svom terenu protiv ekipe Lokomotive.