Pančevo: Železničar - Radnički 3:0 (1:0)

Železničar: Knežević, Kostić, Plavšić, Petrović, Ilić, Đorđević, Marković, Balaž, Protić, Tomović, Obeng

Rezerve: Kožul, Živković, Konatar, Mićić, Kovačević, Abdić, Bečelić, Milošev, Mališić, Tripković

Radnički: Ivanović, Stojanov (Stojanović), B. Mančić, Apostolović (Sekulić), Tolić, Petrov (Batoćanin), Dojkić, Radivojević, N. Mančić (Milanović), Kamenović (Petrović), Ristov

Rezerve: Stepanović, Vanić, Milanović, Stojanović, Petrović, Sekulić, Batoćanin

Sudije: Gospavić, Rakić, Arnautović, četvrti sudija Marković

Delegat: Miodrag Radaković

Kontrolor suđenja Dejan Nedić

Ovo je treći međusobni susret ove dve ekipe, a prvi u Kupu. Prošle sezone u prvenstvu Prve lige Srbije u oba susreta slavile su gostujuće ekipe identičnim rezultatom 0:1.

Ušao je prvoligaš iz Pančeva bolje u meč. Od prvog sudijskog zvižduka lopta je uglavnom bila u njihovom posedu. Gosti iz Pirota opredelili su se da gol domaćina pokušaju da ugroze iz kontra napada.

U 14. minutu Apostolović je spasio siguran pogodak kada je izbacio loptu gotovo sa gol linije.

Pored te šanse, fudbaleri Železničara zapretili su još nekoliko puta iz kornera i nekoliko polušansi koje su gosti sa uspehom zaustavljali sve do 38. minuta kada je posle  centaršuta neko od odbrambenih igrača Radničkog igrao rukom u svom šesnaestercu. Dosuđen je penal za domaćina.

Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Brana Ilić.

1. minut Gool 1:0 Ilić

Do kraja poluvremena nije se ništa značajno dešavalo.

Početak drugog poluvremena obeležila je bolja igra Radničkog.

U 50. minutu tražili su fudbaleri i klupa Piroćanca penal smatrajući da je neko od Pančevaca igrao rukom u svom kaznenom prostoru ali je pištaljka sudije Gospavića ostala nema.

Umesto da dobra igra Radničkog bude krunisana datim golom usledila su dva brza hladna tuša.

1. minut Gool 2:0 Marković.

Posle kornera i gužve u petercu Radničkog lopta je pogodila srećnog Markovića koji ni kriv ni dužan duplira vođstvo svog tima.

Čim se krenulo sa centra još jedan napad Železničara i još jedan korner, samo iz suprotnog ugla. Epilog isti, lopta je opet u mreži Ivanovića.

1. minut Gool 3:0 Milošev

U 73. minutu Nemanja Mančić pobegao je odbrani Pančevaca, izašao sam pred golmanom Kneževićem, šutirao, ali je golman domaćih izašao kao pobednik.

Radivojević je pred kraj utakmice imao  dobar udarac ka golu golmana domaćih Kneževića, koji je  loptu  skrenuo u korner.

U drugom poluvremenu se sa nekoliko dobrih intervencija istakao i golman Piroćanca, Ivanović, naročito posle  udarca sa dvadesetak metara kada je odličnom paradom spasao svoju mrežu.

Videli smo dobru i korektnu igru  oba rivala bez i jednog grubog starta i žutog kartona ,

Na kraju opšti zaključak je da su se Pančevci zasluženo plasirali u naredno kolo Kupa Srbije, ali da je rezultat previsok.

U tome su se složili i treneri oba tima !

Pirotski srpskoligaš, u nedelju, u petom kolu Srpske lige gostuje u Knjaževcu!

Tekst , foto i video, Goran Tričković, Piroćanac iz Beograda

……………………………………………………………………………..

P.S.

Goran  nam je na najlepši način čestitao 15. godinu postojanja. Hvala!

Srećan rođendan!
Svima u redakciji čestitam 15 godina uspešnog rada i želim da još dugo istinito i objektivno izveštavate o svim dešavanjima u Pirotu!
Pirot mi je u Beogradu, uz vaš radio i portal sa kojima se budim ujutru i odlazim na spavanje svake večeri, mnogo bliži.
Drago mi je što sam sa vama i uz vas i nadam se da ćemo još dugo i uspešno sarađivati!
Srdačan pozdrav iz Beograda,Goran Tričković

……………………………………………………………

I još ovo!

Za one koji će prepisati detalje sa ove utakmice, naravoučenije, ovako se rade izveštaji sa utakmica !

Iskreno,  nadamo se da  smo nastavili da vam pomažemo, da ponešto naučite !!!! Pored ostalog i zato postojimo!