Pobeda : Antić, Mišić, Stanojević, Lazarević, Manić, Živković, (Adamović) Malovac, Veljković, Vidanović, Milošev, Rančić

Gnjilan : Lilić, Nešić, (Mladenović) Radenković, Marković, Tošić,  (Vidanović) Djordjević,  Stanković, Marković, (Veljković) Jordanov, Živković

Rezerve : Veljković, Jovanović, Vidanović, Dimitrov, Igić, Cvetković, Mladenović

Strelci : 0:1 Nešić u 18.min.  0:2 Tošić u 39.min.

Igrač utakmice: Lilić Ivan (Gnjilan)

Sudije : Luka Kostić, Dušan Nonić i  Andjela Velev

Derbi sedmog kola odigran je u Držini, drugoplasirana Pobeda ugostila je ove godine nepobedivu ekipu Gnjilana.

Meč sa dosta prekršaja, grubih startova, prigovora, oduglovačenja vremena gostujućih igrača (u drugom poluvremenu) i čak 9 žutih kartona (6 gostujućih). Gostujući fudbaleri su bolje otvorili meč, poveli u 19. minutu, imali kontrolu utakmice, pa kao rezultat toga i udvostručili prednost u 39. minutu.

Ključni momenat se odigrao u 45. minutu kada kapiten domaćih Rančić nije realizovao najstrožu kaznu, udarac je sjajno zaustavio, kako se kasnije ispostavilo, najbolji igrač meča Lilić.

U drugom poluvremu domaćin malo bolji i konkretniji, ali mreže su mirovale najviše zaslugom gostujućeg golmana.

Na kraju pobeda ekipe iz Gnjilana, opšti utisak je da su gostujući fudbaleri iskoristili dve od tri prave šanse koje su imali na meču i kaznili propuste u odbrani domaćina.

Ekipi Pobede je ipak falilo malo sportske sreće da bi došli do boljeg rezultata protiv ove godine sjajne ekipe Gnjilana.

Milos Antic, tekst

Nenad Djordjević foto

.........................................

Okružna liga

7.kolo

Krupac : Zadrugar – Spartak 3:3  ( 3:3)

Zadrugar: Ćirić, Nikolić, Božilović, Marković, Miloš, Penčić, Miloš, Džunić, Lilić, Živković Ivan, Stavrić, Živković Saša, Penčić Davor

Spartak: Jovanovi, Živić, Božilović, Durmišević,Stoičev, Jonić, Stojić, Pešić, Mitić, Džunić, Savić.

U drugom poluvremenu igrao je  Živić.

Golove postigli: za domaću ekipu Džunić u 12,29 i u 15.minut iz penala , dok za gostujuću ekipu  postigli su Stojić u 17. minut iz penala , Pešić u 26. minutu i Mitić u 41. minutu.

Žute kartone kod domaće ekipe dobili su: Džunić i Živković. Kod gostiju: Božilović i Džunić.

Crveni karton: kod ekipe Spartaka, Durmišević (dva žuta kartona) i Stojić.

Sudije: Nonić Dušan, Marinkov Martin, Tričković Predrag.

Prava prvenstvena fudbalska utakmica viđena je na stadionu u selu Krupac. Ljubitelji fudbala mogli su samo da uživaju na današnjoj utakmici, gde su bili golovi, kartoni, isključenja i na kraju ipak pravedan rezultat za obe ekipe.

Sama utakmica bila je borbena, sa željom za pobedom obeju ekipa. Prvih nekoliko minuta igralo se na sredini terena.

Na prvi gol čekalo se do 12. minuta, kada je dosuđen slobodan udarac ispred kaznenog prostora za domaću ekipu. Slobodan udarac izveo je iskusni Džunić, koji je snažno šutirao a lopta se odbila od gostujućeg igrača i završila u mreži gostiju za vođstvo Zadrugara od 1:0.

Nije prošlo ni dva minuta od vođstva Zadrugara, kada je u kazneni prostor ušao domaći igrač Živković i nad njim prekršaj napravio Božilović, a sudija je dosudio penal za domaćina.

Penal je izveo Džunić i povećao vođstvo svog tima na 2:0.

Lopta je krenula sa centra i odmah je dosuđen novi penal za ekipu Spartaka. Penal je izveo Stojić i smanjio rezultat na 2:1. Igrao se 29. minut kada je dosuđen slobodan udarac za Zadrugar, na oko trideset metara od gola gostiju. Loptu je uzeo Džunić i jakim udarcem savladao, po treći put, golmana Spartaka. Jovanovića, 3:1.

Kada se očekivalo da će domaća ekipa nastaviti sa dobrom igrom, novi pogodak ekipe Spartaka, posle greške golmana Zadrugara Ćirića, 3:2 za Zadrugar.

U 41. minutu, Spartak je poravnao rezultat na 3:3, golom Džunića.

U drugom poluvremenu, kada se očekivala još bolja igra obeju ekipa, ipak se to nije desilo. Domaćinu je ponestalo snage, a gostujuća ekipa je počela da igra mnogo bolje i pokušavala da postigne gol, ali i u tome nije uspela.

U drugom poluvremenu gosti su ostali bez dva igrača zbog dobijenih crvenih kartona, a domaća ekipa bez jednog igrača jer se Lilić povredio.

Na kraju pravedan rezultat utakmice.

.................................................................

Izvor : Napredak – Željuša 2:1 ( 0:1)

Stadion Livade

Napredak : Tošić, Vučić, Nikolić, Mančić,( D.Selimović )  Jovanović, Panić, Ž.Ignjatović, N.Ignjatović, Petrović,  Latić,M. Selimović

Rezerve: Nedeljković, Živković, Ćirić,D.Selimović

Željuša : Djurov,  Vučkov, Georgijev, Gogov, Vladov, Rančev, Sokolov,Kocev, Dimitrov, Ivanov, Elenkov

Strelci 0:1 Kocev u 34.min. 1:1 Panić u 55.min.  2:1 Panić u 78.min.

Sudije : Luka Kostić, Saša Ristić, Jovan Veljković

...................................................................

Pirot:  Dragoš – Sloboda  3:1 ( 1:1 )

Stadion Ciglana

Dragoš : Kostić, Ćirić, Vučić, petrović, Bogdanović, Mladenović, Petrović, (Stanković )Glišić, Jončić, Minčić, Djordjević ( Djukić )

Rezerve : Vidojković,  Djordjević, Mihajlović, Ristić, Stanković, Djukić, Mladenović

Sloboda :  Jončić, Stojanović, ( Milošević )  Pančić, M.Mitrović, D.Mitrović,  Mijalković, Rančić, Igić, Goločevac, Antić, Stavrić.

Rezerve: Živković, Milošević, Stoiljković, Rančić, Kostić

Strelci : 1:0  Vučić u 3.min. 1:1 Antić u 27.min. 2:1 Petrović u 56.min. 3:1 Stanković u 83.  min.

Sudije : Miloš Ćirić , Saša Ristić, Nemanja Tošić

...........................................................................................

Pirot: Senjak - Vladimir Durković 2:1 ( 0:0)

Pomoćni teren Gradskog stadiona

Senjak : Minić, Manić, Usković, Krstić, Stoillkov, Jovanović, ( Ćirić ) Nedeljković, Jotić,  Džonić, ( Zlatanov) Osmanović, (Nikolić)  Kovač

Rezrve: Ilić, Zlatanov,  Markuš, Nikolić, Jončić, Ćirić

Vladimir Durković : Cvetković, Andjelković,( D.kamenović )  Džunić, Ćirić, Petrović, Lilić, Živić,S. Kamenović, Salić, Jovanović,( N.kam3enović ) Tošić,( Asković )

Rezerve: Mitić, N. Kamenović, Djordjević, Petrović,  Asković, D. Kamenović

Strelci : 1:0 D.Jovanović u 46.min. 1:1; S. Kamenović u 63.min. 2:1 Kovač  u 88.min.

Gradska liga

Rongo Siti: Savić, Đurov, Milić, Zlatković, Jankov, Stefanović, Selimović, Mladenović, Filipović Dejan (k), Filipović Aleksa, Ranđelović.

Veliki Suvodol: Mladenović, Vidanović, Đorđević,Kostić, Janković, Filipović, Petrović, Stanković, Pešić, Davidović. U drugom poluvremenu igrao je još Đorđević Goran.

Golove za domaću ekipu postigli Mladenović u 5.min, i Zlatković u 20 i 25. minutu, za goste Pešić u 22. min, Davidović u 71 i 86. minut i Petrović u 81. minut.

Žuti kartoni; Rongo Siti Mladenović u 50. Min. Kod Velikog Suvodola Mladenović u 39. Minut.

Sudije: Marković Uroš, Andrejev Marko i Lazarević Aleksandar.Delegat utakmice: Janačković Najden.

Utakmica je krenula sa malim zakašnjenjem, zbog problema oko terena za igru koji je bio natopljen vodom. O početku utakmice se odlučivalo nekih desetak minuta.

Domaćin je utakmicu počeo kompletan, dok je gostujuća ekipa počela sa devet igrača. U veoma teškim uslovima za igru, u prvom poluvremenu, domaća ekipa, brojčano jača, pokazala je bolju igru u prvih pola sata koliko su uslovi na terenu dozvoljavali i imala nekoliko izglednijih šansi za postizanje golova.

Dobru igru na samom početku utakmice ekipa Rongo Siti krunisala je golom u 5. minutu, strelac Mladenović. Domaći su povećali svođstvo, golom Zlatkovića u 20. minutu.

U 22.minutu, golom Pešića, ekipa Velikog Suvodola smanjila je na 2:1.

Boljom igrom ekipa Rongo Siti, golom Zlatkovića, u 25. minutu povećala je rezultat za vođstvo 3:1 u prvom poluvremenu.
U drugom poluvremenu, gostujuća ekipa se kompletirala i počela da igra veoma dobro, što je rezultiralo najpre smanjenjem na 2:3, golom Davidovića u 71. minutu, a ubrzo i golom Petrovića u 81. minutu, za izjadnačenje na 3:3.
Polovinom drugog poluvremena povredio se igrač domaće ekipe Selimović, te je ekipa Rongo Sitija ostala sa deset igrača na terenu.

U samom finišu utakmice, u 86. minutu, nakon udarca prema golu domaćina i odbijene lopte od golmana Savića, lopta je pala u jednu od barica na terenu ispred gola. U toj situaciji se najbolje snašao Davidović i postigao gol za ekipu Velikog Suvodola, koja je preokrenula rezultat na 3:4.

Od tog trenutka, igra se odvijala na sredini terena, bez nekih šansi obeju ekipa i na kraju zaslužena pobeda ekipe Velikog Suvodola.