Đorđe Mitić: Zahvaljujući Gradu Pirotu i gradonačelniku penzionerima tokom pandemije podeljeno oko 7.000 paketa pomoći

17. jun 2020. 07:26 Društvo Pirot Plus Online

Predsednik Udruženja penzionera grada Pirota Đorđe Mitić rekao je da su zahvaljujući Gradskoj upravi Pirot tokom pandemije svi penzioneri u gradu dobili pakete pomoći.

Mitić je istakao da su za vreme pandemije starije osobe bile najviše pogođene zbog čega je Gradska uprava pružila pomoć i obezbedila oko 7.000 paketa koji su im dostavljeni na kućnu adresu. Ono što je veoma važno, dodao je Mitić, je da su ovom akcijom obuhvaćeni svi penzioneri u gradu sa malim primanjima, a ne samo njihovi članovi.

Inače, Gradsko udruženje svake godine daje pomoć svojim članovima u vidu paketa, a ovoga puta su zahvaljujući gradu i razumevanju gradonačelnika Vladana Vasića obuhvaćeni svi penzioneri.

Đorđe Mitić je najavio da će na jesen njihovo udruženje obezbediti pakete za svoje članove koji imaju penzije manje od 30.000 dinara.

Udruženje penzionera Grada Pirota broji oko 3.000 članova i postoji od 1946. godine.