Hej, UEFO, ne dremaj, fiks "cvaj" i u Paraćinu! U Žitorađi kontrolisao "čarapan", a Željko Dimitrov "tresao"!

22. oktobar 2023. 18:25 Sport Pirot Plus Online

11. kolo

Žitorađa: Žitorađa - Radnički 2:4 (0:3)

Radnički: Lešnjak (Marković od 46. min) Stojanov, Antić (Davidović od 72. min.), Ristić (Bogdanović od 46. min.), Dojkić, Dimitrov, Ristov, Adžibaba, Colić, Dušanić (Mančić od 60. min), N. Petrović;

Rezerve: Marković, A. Petrović, Mitov, Davidović, Bogdanović, Mančić, Kamenović;

Sudije: Milan Turanović (Kladovo), Vladimir Ljubomirović (Bor), Stefan Pavlović (Svrljig), Jelena Cojkić;

Delegat i kontrolor: Bogdan Ilić (Kruševac);

Strelci: 0:1 Željko Dimitrov 13. minut, 0:2 Nenad Adžibaba 26. minut, 0:3 Željko Dimitrov 28. minut, 1:3 Vladica Stojanović 55. minut (jedanaesterac), 1:4 Željko Dimitrov 67. minut i 2:4 Nemanja Božović u 90. minutu.

U Žitorađi se raspucao pirotski mistergol Željko Dimitrov, a trener Radničkog Goran Lazarević nam je posle utakmice poslao ovu poruku:

"Zaslužena naša pobeda. Pored 4 gola, još mnogo propuštenih šansi. U drugom poluvremenu smo dozvolili sebi, po ko zna koji put, luksuz da ne budemo takmičari i da ne budemo ozbiljni u duelima i defanzivi. Plod toga su dva neshvatljiva gola iz penala i u nadoknadi, praktično direktno iz kornera.

Iz ove utakmice najvažnija su 3 boda i nadam se da ćemo uz povratak Alekse Petrovića, Petrova, Kamenovića i Mitova biti na većem nivou."

......................................................

Ako se sećate, u najavi pre utakmice, ponudio ja opkladu da će u Paraćinu biti lagano "fiks cvaj"! Niko nije hteo da izgubi.

U Paraćinu bilo "žestoko". Šef struke je, mimo svake prakse, na "teškom" gostovanju, na "vrućem" terenu, odlučio da odmara dva najbolja igrača: Aleksu Kostića Milutinovića (koga, uzgred, predsednik Radničkog nije hteo) i Lazara Nikolića.