“Gnjilčanje” uzeli bod u Blatu! Sloboda i Borac u istom ritmu! Držinci zastali!

18. maj 2021. 08:34 Sport Pirot Plus Online

Iznenadjenja u finišu. Gnjilčani su još jednom pokazali da su bili kadri da se bore za vrh tabele. Zastali su u nekim utakmicama i dozvolili rivalima da odmaknu . Osvojili su bod u Blatu, zaustavili Zvezdu, ali to nije previše ugrozilo Blačane. “Durković” se “budi” ali, po svemu sudeći kasno, kao i ekipa Gnjilana.

Okružna liga Pirot

17.kolo

Izvor : Napredak – Vladimir Durković   1:2

Napredak : Stanković, Mančić, Jočić, Radovanović, Jovanović,Živković,  Ž.Ignjatović, N.Ignjatović, Veljković, latić, Vučić.

Rezerve: Lazar Džunić, Živković, Veljković, Selimović, Nedeljković

Vladimir Durković:  B.Djordjević, N. Petrović, D. Djurić (S. Jocic), Milan Ćirić (C), Miloš Ćirić (B. Petrović), S. Rančić (M. Lazarević), S. Živić, M.Stanković, D. Salić, M. Nikolić (M.Djordjević), M. Manić

Rezerve: Lazar Džunić, Živković, Veljković Rezerve: V. Petković, M. Lazarević, M. Djordjević, S.Jocić, N.Igić, M.Djordjević, B.Petrović

Sudije: Branislav Stanković, Andjela Denčić i Andrija Nikolić

Delegat: Milan Manić

Igrač utakmice: Miloš Stanković (Vladimir Durković)

Sama utakmica borbena, sa dosta šansi na obe strane, prava prvenstvena.Gostujuća ekipa je opravdala ulogu favorita na ovom meču, i zasluženo pobedila. Ovom pobedom ekipa "Vladimir Durkovic" iz Berilovca se umešala u borbu za prvo mesto, i u preostalih nekoliko kola sa pravom čeka kiks ekipa koje se nalaze ispred nje na tabeli.

.......................................

Blato : Zvezda – Gnjilan 3:3 ( 0:1)

Zvezda : Djošić,M. Stanković, Dinčić, Ćirić, Taskov, Stanimirović, Jovanović,D. Stanković , Kostić, Djigov, Jocić

Gnjilan : Veljković, Marković, Živković, Marković, Djordjević, Matejić, Tošić, Radenković, Tošić, Jordanov.

Borbena utakmica sa obe strane, gosti vodili  na poluvremenu, potom sledi preokret, 2: 1 slobodan udarac, 2: 2 takođe slobodan udarac, 3:  2 za domaću ekipu gol iz igre. U samom finišu nekoliko izmena na obe strane, dobar napad Gnjilana i gol za 3:3 u 90.min. Realno podeljeni bodovi.

Tekst i foto Miljan Igić

............................................................

Pobeda (Držina) - Željuša  0:3

Pobeda : Antić, Milošev, Pančić, Kostić, Kočić, Lazarević, Živković, Durmišević, Veljković, Mišić, Rančić

Rezerve : Džu nić, Mančević

Željuša :  Dimitrov, Kocev, Zlatanov,Stanojev, Gogov, Marinkov, Ivanov, Botev, Sokolov, Zarkov.

Rezerve Josifov, Petrov, Georgijev, N.Kocev, Dimitrov

Mesto: Držina

Stadion: Bas

Igrač utakmice: S.Marinkov (Željuša)

Mnogi su očekivali neizvesnu utakmicu, međutim ekipa domaćina ne pruža igru koja ju je krasila u prvom delu sezone. Gosti su krenuli konkretnije od samog starta i zasluženo odneli 3 boda.

Pitanje pobednika je rešeno još početkom drugog poluvremena pri rezultatu 0:1, kada je opravdano isključen igrač domaćih. U nastavku domaćin je pokušao da ugrozi gol gostiju, međutim brzim kontrama biva kažnjen.

..............................................

U ovom kolu slobodan je tim: Spartak

.........................................................................

Gradska liga - 13. kolo

Borac (Barje Čiflik) - Rongo siti (Pirot - Rogoz) - 4:1 (2:1)

Borac: T. Tončić, D. Filipović, D. Jovanović, J. Spasić, M. Mitkov, S. Antić, M. Gogov, M. Aleksić, A. Dimitrijević, S. Mitić, M. Krstić

Rongo siti: V. Savić, S. Veljković, A. Ilić, D. Filipović, A. Mijov, M. Stanković, N. Mladenović, M. Mitić, M. Jotić, A. Filipović, B. Ranđelović

Sudije: glavni - Veljko Rančić, pomoćnici - Anđela Denčić i Uroš Marković
Delegat: Miloš Jovanović

Žuti karton: S. Antić i M. Krstić (Borac)

U pretposlednjem, 13. kolu Gradske lige, u subotu 15.05.2021. godine od 17.00 časova, u Barje Čifliku ekipa domaćeg Borca ugostila je ekipu Rongo siti iz Pirota. Ekipa Borca je u fer i korektnoj utakmicu zasluženo trijumfovala rezultatom 4:1. Ovo je ekipi Borca bila 11. ovosezonska pobeda uz jedan poraz i jednu nerešenu utakmicu, dok su gosti iz Pirota zabeležili 6. poraz uz 5 pobede i 2 nerešene utakmice.

Golove za Borac postigli su Aleksandar Dimitrijević u 4. i 24. Stefan Mitić u 81. i Marko Aleksić u 85. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Milan Jotić u 37. minutu.

I ekipa iz susedne Rasnice je takođe slavila u ovom kolu. Na gostovanju u Belom Polju Sloboda je savladala Lokomotivu rezultatom 1:3 (0:1) i time produžila neizvesnost u trci za plasmanom u viši rang.

U poslednjem kolu Borac gostuje ekipi Nišavac u Staničenju, dok Sloboda u Rasnici igra sa ekipom Mladosti iz Malog Suvodola. Obe utakmica se igraju u subotu 22.05.2021. od 17.00 časova.
Nakon ovog kola saznaćemo koja će od ove dve komšijske ekipe naredne sezone igrati u Okružnoj ligi.

Tekst: Miomir Stanković
Foto i video: Aleksandar Manojlović