18. decembar 2014. 08:00 Sport Pirot Plus Online

Druga liga 5.kolo

Pirot: Pirot - Nis 92 5:10 ( 1:3)
Pirot: M.Nikolic, Potic, Aleksov, Cenic, B.Kostic, Mladenovc, N.Stojic, Tosic, Djordjevic, S.Nikolic, M.Kostic, Pesic, Joncic, D.Stojic

Strelci za Pirot: Alen Aleksov i Srdjan Potić po dva Ninoslav Cenić

Gosti su bili prejaki za domaćina i na kraju pobedili zasluženo, ali previsokim reuzultatom. Problem pirotskog tima bila je nesmotrena igra u napadu, previše grešaka koje su gosti koristili da iz kontranapada postižu golove, ali i neiskustvo igrača i "kratka," klupa. Trener Dragan Stanković bio je primoran da uvodi u igru mlade igraće koji su protiv nekoliko niških profesionalaca, od kojih je Dušan Milojević reprezentativac, često delovali kao početnici!

U prvom poluvremenu igralo se skoro ravnopravno. Bio je to period kada su domaći "držali" loptu, ali i vise grešili, a gosti dobrom odbranom čekali priliku da postižu golove.

U nastavku, krenula je serija golova tako da je veoma brzo, za nešto vise od 10 minuta na semaforu bilo 1:8. U tom periodu trener Stanković pokušao je igrom "igrač golman" što je pomoglo iskusnim gostima da "preko centra" postignu nekoliko golova.

U poslednja tri muinta ipak, smanjeno je vodjstvo Nišlija koje je u 37.minutu bilo čak 10:2!!!