AHA Mura Branislav Kostić Direkcija za izgradnju Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" JP Vodovod i kanalizacija KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje ORK Pirot Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot

Važna je – ljubav, da, ali je večeras u pirotskoj Hali, najvažnija bila pobeda. Neugodni rival iz Boljevca, pao je, kad su “ustali” Raške i Sanel!

Druga liga

16.kolo

Pirot: KK Pirot  – Rtanj Boljevac  75 : 70  (23:14, 22:21, 11:27, 17:8)

Pirot:  Živanović  13   (2:1) 2  tr, Mukanović 14  (6:6).1  Stefanović, F. Stojanović, Stanković, Ilić 12, (4:2)  Rašić 5  (2:2) 1tr  Đurđević 6, 2 tr, D.Djordjević  3 ,1 tr. Mitić 4, Matović  9  (4:3), M.Stojanović 9,  3 tr

Pirot                                                                       Rtanj

Šut za 1 poen      18  :  14   77,8  %                    9 : 2    22,2   %

Šut za 2 poena     24  :  14    58,3 %                   41 : 22   53,7 %

Šut za 3 poena      25  :  11    44  %                    23 : 8    34,8  %

Prvo poluvreme 5.min. 9 : 6,  10.min. 2 :25  15.min. 38 : 22, 20.min. 47 : 35

Drugo poluvreme 25.min. 51:50; 30.min. 58 :63; 35.min.64 :63; 40.min 75:70

Neobičan meč, bolje reći, težak za igru. Za gledanje naravno! Mnogo nervoze, jedna užasna, treća, deonica i finiš u kojem su domaći uspeli da zaustave Miladinovića i Ćirića, odigraju bolje završnicu i na kraju osvoje, potpuno zasluženo bodove.

Imao je Marko Spasić veliki problem. Lazar Rašić se i jutros probudio s temperaturom, juče nije trenirao, mladi Dimitrije Djordjević, koji dobija sve veću minutažu, dobio je stomačni virus, bilo je još “rovitih ” igrača.

Ipak, iako je Rašić sedeo na klupi, domaći su imali rezultat pod kontrolom. Na početku druge četvrtine bilo je 25:14, da bi u 24.minutu Markov tim čuvao razliku, 47:35.  U  tih poslednjih pet minuta trećeg kvartala kao da je sve stalo.

Na četiri minuta pre kraja  treće deonice, gosti su “napravili” 17:8,  poveli sa 52:51. Možda je ovo bila najslabija četvrtina pirotskog tima u poslednje vreme.

Da čovek ne veruje, Rtanj je treću četvrtinu dobio sa 27:11 , a  u poslednji kvartal ušao sa 58:62.

Nervoza, mnogo poklonjenih lopti, čvrsta , na momente i gruba igra, koja očigledno karakteriše gostujući tim, doprinela je da se u finiš udje s mnogo strepnje.

Ponovo je “ustala” pirotska publika, grmelo je sa tribina, ali je, ipak, sve išlo teško. U 36. minutu 64:63. Pogledajte ko je koliko slobodnih bacanja imao, odnosno ko je koliko faulova u odbrani napravio. Pirot samo i slovima samo 9, gosti duplo više. Bilo je i provokacija, isticao se Ćirić, koji je inače  imao 5:5 u trojkama, čak je i na kraju pokušao da tera pravdu s gledaocima.

I tu, u  tim “nemirnim” minutima, Marko je morao da uvede u igru Lazara Rašića. Njegova trojka i dva slobodna bacanja, primirila su “ratoborne” Boljevčane, a Sanel Mukanović njihove grubosti kažnjavao  slobodnim bacanjima, što je na kraju, domaćina uvelo u pobednički ritam, koji gosti nisu uspeli da poremete.

Na 36 sekundi do kraja bilo je 71:67 ! Sanelovi penali i – kraj!

Pirot je osvojio bodove. Pobeda jeste još važnija, ako se ima na umu  ta treća četvrtina koja je unela strepnju medju igrače  ali i gledaoce.

Nećemo da komentarišemo igru gostiju, nećemo da svaljujemo krivicu zbog nekih nerazumnih grešaka naših igrača, jer je ovo zaista bio neobičan meč.

Kada čovek pogleda dosadašnji bilans gostiju, videće da su svuda “ratovali” borili se i namučili sve ekipe na gostovanju, a kamo li u Boljevcu.

Mladi trener Ivan Simić, očigledno da je mnogo toga zapamtio  na stažiranju kod Igora Kokoškova u NBA, jer su njegovi košarkaši u nekim delovima meča gazili liniju dozvoljenog ne samo u želji da zaštite svoj koš, već i u manifestacijama negativnog raspoloženja, provokacija, nasrtaja na drugačije, po karakteru, pirotske momke!

Iako su pobedili, iako je često značajno dobiti meč i kada kriza stegne, Markovi momci nezadovoljni su napustili teren. To se videlo i na licima Lazara Rašića  i Sanela Mukanovića, ali i po onome šta su rekli.

Marko Spasić se dugo zadržao u svlačionici. Večiti optimista jeste bio smkrnut, ali je ipak, morao da bude zadovoljan. Serija je nastavljena, što je najbitnije !!!

Reč naravno i o ljubiteljima košarke. Bravo za podršku, za pripadnost! Bilo ih je  možda i najviše kako se igra ova sezona, skakali u nekim trenucima kada su niški arbitri grešili, negodujući burno na njihove odluke. Na kraju je sve ipak, bilo dobro.

Da, ponavim, često je mnogo važnije pobediti onda kada baš i ne ide sve kako treba.

A, tako je bilo večeras.

Momci, dan odmora, neka se slegnu misli, a onda od ponedeljka, analiza ove subotnje večeri. I rad, rad, rad.. Sledi Vrbas i nova prilika za nastavak serije.

Hrabro, samo jako, što kaže ova mladjarija. Sledeća će ponovo biti naša!