09. novembar 2014. 13:20 Sport Pirot Plus Online

Pirot: Radnicki – Bor 5-2(1-0)

Radnicki: Ilić7, Davidović8(B.Mancic7), Nikolić7, Ivanov7, Stojković7, Stamenković9( Vlajkovic-), Đorđević7, Ristov8, Apostolović7(N.Ciric-), M. Mančić9, Dimitrov9.

Rezerve: Stefanović, B. Mančić, D. Mančić, Vlajković, M. Spasić, N. Mančić, Ćiric.

Željko Dimitrov FK Radnicki , najbolji igrač utakmice

Borani su se ,,igrali vatrom,,!! Kakav su plan imali kada su došli dan ranije na utakmicu nije se moglo zuakljjučiti u prvih 45 minuta. Igrali su pred svojim golom, ,,zgusnuli,, odbranu, i prvi put šutnuli na gol desetak minuta pre kraja. Takva taktika doprinela je da u prvom poluvremenu prime ,,samo ,, jedan gol!

Valjda nošeni nadom da u Pirotu u pravim fudbalskim uslovima, uz odlično sudjenje u većem delu utakmice, mogu vise, krenuli su ,,na juriš,, ka mladom golmanu Piroćanaca. I tu su se grdno prevarili. Ko se vatrom igra.

Širom otvorene kapije preema Trailoviću doprinele su da ovaj odlični čuvar mreže ispadne ,, smešan u društvu,, jer je primio pet, a mogao je, verujte još koji!

Dakle, u fudbalu svako ima pravo na nadu. Ali, u fudbalu postoji i druga strana , a to je protivnik. Koga treba vrednovati, poštovati i prilagodjavati se

,, ponekada,, i njemu. Borani to nisu uradili I zato su prošli kao,, bos po…” A mogli su i gore!

Evo price sa terena!

Domaci su krenuli ofanzivno i u prvih deset minuta izveli tri kornera. U 3.minutu Apostolovic je uposlio Djordjevica ,a ovaj sutirao preko gola. U 9.minutu prava bomba Stojkovica i prva prilika za Trailovica da se istakne,iz ugla je izbacio loptu u korner.
Borani orijentisani na igru na svojoj polovini,čekaju priliku iz kontranapada.
Nema golova,ali ni pravih akcija.

Proslo je 25 minuta, domaci su izveli 6 kornera, gosti jos uvek nisu uputili loptu ka golu Ilića. Marko Mančić se u dva minuta obrukao.Najpre je u 25.minutu primio loptu na petercu i kada je sa 2. metra pokusao da sutira,promašio je ,,ceo fudbal,, ! U sledecem napadu M.Mancic prima loptu na grudi na 12. metara od gola, daje jak ,,for,,i sansa ostaje neiskoriscena! Vreme prolazi,pola sata vec, nema golova!

Konacno,pukla je ,,borska brana,,.Mladi bek Marko Davidović izvrsno je centrirao, Marko Mančić je na 2 metra samo postavio nogu i ubacio loptu u mrezu!
40.minut Goool Marko Mancic 1:0
Gosti su u 35.minutu prvi put ugrozili gol mladog Voje Ilica. Iz slobodnig udarca! Terzic je ciljao u gornji desni ugao ,ali je Ilic pravovremeno intervenisao i izbacio loptu u drugi korner. Domaci su izveli osam.
Kraj prvog dela,domaci vode sa 1:0, a moglo je,da li i moralo ,vise!!!

Borani kao da menjaju taktiku. Iz svojih ,,rovova,, na svojoj polovini krenuli su otvorenije. Sada se manje prenemažu,manje jauču kod svakog kontakta, kako su to činili u prvom poluvremenu. Da li ce to biti i prilika za domace da lakse prilaze golu Trailovica?!
Zuti karton zbog grube igre dobija najbolji Boranin u prvom delu,visoki štoper Jankovic. I dalje samo 1:0.Igra se 55.minut.

Za tri minuta dva gola! Ponovi je proradila ,,pirotska masina,,!
Najpre ,,mister gol,, Zeljko Dimitrov pretrcava Jankovica i cilja u gornji ugao!!
59.minut Goool Dimitrov 2:0
Samo tri minuta kasnije i treći gol. Stojkovic centrira ,a fudbalskj majstor Bojan Stamenkovic iz teške pozicije iskosa sa leve strane,levom nogom ,,cepa,, mrezu!
62.minut Goool Bojan Stamenkovic 3:0
A onda, sta se desilo mladom arbitru Milošu Nedeljkovicu! Kao da se uplašio neceg. Menja, nepotrebno, kriterijum. Da li svestan da je dobro radio posao, poželeo je da bude GLAVNI!Napucana lopta udarila je Stamenkovica u nogu,potom okrznula ruku i arbitar je pokazao na penal! Tom prilikom pokazao je i zute kartone Stamenkovicu i Nikolicu!!!
66. minut Goool Mašic penal 3:1.
Srecom , na trenutak osokoljene Borane smirio je ponovo Zeljko Dimitrov ciljajući sa 14. metara u desni ugao.
70.minut Goool Dimitrov 4:1
Sudija I dalje kradomuice ,,svurucka,, po nešto oko gola Radnuičkog! Nije mu to trebalo, odlično je sudio u vecem delu meca. U 70.minutu svira slobodan udarac za goste na 25. metara, koji Stanojevic pretvara u pogodak, u levi ugao,Ilic nista nije mogao!
75.minut Goool Stanojevic 4:2

I onda, ,, uzalud behu sve moje nade,, kao da su zapevali Borani! Serija je nastavljena. Puče i petarda! Filigranska kombinacija Ristova i Dimitrova koji lagano prosledjuje na 15. metara do Marka Mancica a ovaj zakucava u desnu gornji ugao! Boranima danas ne bi mogao da pomogne ni…
85.minut Goool Marko Mancic 5:2

Do kraja mirno! Gosti bacilli koplja u trnje, Piroćanci zadovoljni i rezultatom I igrom, čekaju da mladi i ambiciozni Miloš Nedeljković poslednji put kaže svoje. Meč je završen.

Najpre s razlogom pred kamerom Portala Plus online govori pirotski mister gol”

A potom i pirotski Boranin, Vojkan Aleksić, koji je kaznio,, svoje,, zbog loše procene vrednosti njegovog ,,belog,, tima.