Piroćanci na gostovanju poraženi minimalnim rezultatom! Remi najrealniji!

05. oktobar 2019. 16:09 Sport Pirot Plus Online

Stadion FK Smederevo

Smederevo: Smederevo 1924 - Radnički Pirot 1:0 (0:0)

Radnički: Šuljagić, Vlajković, Dojkić, Marković, Mančić, Tolić, Bempah (Mirković), Radivojević (Edoa), Kostić Milutinović (S Petrović), Spasić, Pobulić

Rezerve: Stanimirović, Spasojević, Edoa, Mirković, Radičević, S. Petrović, Ćirković

Sudije: David Matić, Ivan Mikalački, Svetlana Bilić, 4. sudija Nebojša Zeljković

Delegat: Momčilo Marić

Posmatrač: Dragan Radovanović

Osokoljeni pobedom u gostima protiv Zemuna u prošlom kolu, trener Marko Vidojević i kapiten Filip Tolić su na konferenciji za novinare pred ovaj meč najavili da će pokušati da se i iz Smedereva vrate u Pirot neporaženi. Prednost za Radnički bi mogla da bude i ta što će u ovaj meč ući posle pobede u šprvom od dva uzastopna gpstovanja, dok su Smederevci ušli u meč pod moranjem da osvoje bodove i odmaknu se sa dna tabele

Domaćini su ove sezone ostvarili četiri pobede, uz sedam pretrpljenih poraza, pa sa 12 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 14.mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao gosti poraženi u duelu sa ekipom Zlatibora, a rezultat je bio 2:1. Gosti su ove sezone ostvarili pet pobeda, uz tri remija i tri poraza, pa sa 18 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 5.mesto na tabeli, a pobedom bi mogli da se domognu drugog mesta i približe Grafičaru na samo jedan korak zaostatka.

Kuriozitet ovog meča je i taj što danas igraju brat protiv brata, Stefan u pirotskom timu, a Saša Marković u Smederevu.

Prvih petnaest minuta utakmice protekli su u takozvanom ispitivanju snaga, igralo se uglavnom na sredini terena.

U 16. minutu Šuljagić umalo da pokloni loptu napadaču domaćih, napravio je faul na ivici šesnaesterca za koji je zasluženo dobio žuti karton.

Igrao se 20. minut kada se Radivojević našao u odličnoj šansi posle poklon lopte , ali je slabo šutirao i golman je lako intervenisao

Boža Mančić je u 30. minutu dobio žuti karton zbog povlačenja za dres domaćeg igrača

Šuljagić se iskupio za grešku iz 15. minuta, u periodu od 31. do 38. minuta tri puta je odlično intervenisao.

Spasić je u 44. minutu dobro šutirao sa šesnaest metara, lopta je završila pored stative.

Prema igri i prilikama kojih i nije bilo previše, rezultat je i pravi odnos snaga na terenu i svega vidjenog!