U narednih sedam dana sunčano i veoma toplo
U Srbiji će danas biti sunčano i toplo, samo je u planinskim predelima moguća sasvim retka pojava kratkotrajnih pljuskova sa grmljavinom.
Vetar će biti slab i umeren, južni i jugoistočni, na jugu Banata povremeno i jak. Najniža temperatura od 15 do 21 C, najviša dnevna od 32 do 35 C, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
Prema prognozi za narednih sedam dana, u Srbiji se narednih dana očekuje sunčano i toplo, s najvišom temperaturom od 31 do 35 C, samo je u planinskim predelima ponegde moguć kratkotrajni pljusak sa grmljavinom, naročito za vikend.

U košavskom području duvaće umeren, a na jugu Banata povremeno i jak, jugoistočni vetar koji će u subotu biti u slabljenju. Sredinom sledeće sedmice promenljivo oblačno sa češćom pojavom pljuskova i grmljavine uz manji pad temperature.

Iz Meteorološke stanice u Dimitrovgradu dobili smo informacije o trenutnim vrednostima zabeleženim u 10 h.
T=26 stepeni; P=967 mb. Vlaga = 57 %; Vetar = severozapadni 1-2 m/sek.
Minimalna noćas 14 stepeni, maksimalna juče 28 stepena.
-
20. avg 2026. 11:28 Od ponedeljka, 24. avgusta, v.d. direktora primaće građane u vezi sa pitanjima i problemima iz oblasti zdravstvene zaštite.U cilju unapređenja komunikacije sa građanima i boljeg sagledavanja ... -
20. avg 2026. 10:55 Unija Roma Srbije otvorila je Gradski odbor u Pirotu, čime je započet organizovan rad ove organizacije na području grada.Za poverenika Unije Roma Srbije za Pirot imenovan je Zoran Zlatković, koji će ... -
19. avg 2026. 20:36 Peti Humanitarni auto-moto skup u Pirotu je završen, utisci su se slegli, a ostale su uspomene na još jedno lepo avgustovsko popodne na parkingu vrtića "Prvomajski cvet". Ovogodiš... -
19. avg 2026. 12:15 Prošle godine početkom juna krenuli su radovi na rekonstrukciji Gimnazije Pirot. Projektom je planirana obnova fasade, krova i zamena stolarije, a sredstva za ove radove obezbeđena su preko EU ...







