18. maj 2015. 12:55 Sport Pirot Plus Online

27. kolo

Knjaževac : Timočanin – Radnički 3-1 (1-0)

Radnički Perić, Stojković, Nikolić, Ivanov, B. Mančić, Petrov, Stamenković, Apostolović, M. Mančić, Dimitrov, Momić

Rezerve Pešić, Penčić, Spasić, Djordjević, Tolić, Djurić, Ćirić .

Utakmica koja je nažalost dobila karakter formalnosti, s obzirom na pobedu Dinama u Kladovu, poznato je kakvu, predstavljala je veliki psihološki teret za pirotske fudbalere! Ipak, počelo je s mnogo uzbudjnja pred oba gola.

2. minut centarfor domacih Arsić je sa deset metara sutirao, ali lopta nije pogodila mrezu.

4. minut, kontranapad gostiju, Zeljko Dimitrov sam kreće ka golu, srušen je pred šesnaestercem, umesto crvenog, samo žuti karton za odbrambenog igraca domaćih!

10. minut, novi kontranapad Piroćanaca, M. Mančić beži odbrani, ali, pomoćni sudija zaustvlja akciju zbog navodnog ofsajda!

20. minut slobodan udarac za domace sa 20 metara, lopta pogadja ,,zivi zid,, Radnickog. U istom minutu gosti su zapretili preko Apostolovica, ali bez uspeha.

Ponovo je u centru paznje bio jedan od ,,mahača,,

26. minut Momić ,,bezi,,ka golu, ali ne dozvoljva pomoćni saradnik, diže jos jedan ofsajd!

Momić je dva minuta ranije dobro šutirao!

Radnicki bolji, javlja nas reporter, ali to cesto nije dovoljno!

Pola sata, nema golova!

U finišu prvog dela po dve prilike za oba tima i jedan grub start domaćih igrača.

Pred sam kraj, Arsić koristi konfuziju u odbrani Radnickog i iz iznenadne akcije postize gol!

1:0 Goool Arsic 1:0

Radnicki bolji, domaci iznenada bez prave sanse stizu do vodjstva! Na igrače iz Pitrota utiče I ponašanje pomoćnog sudije koji reaguje u svakoj prilici kada bi gosti zapretili kao golu Timočanina. Dakle, kao što se očekivalo! Nema prolaza!!!

Radnicki je krenuo jos snaznije i otvorenije u nastavku. Umesto mladog Andreje Apostolovica usao je Filip Tolic.

Kada se ocekivalo da gosti materijalizuju bolju igru, nova greska u odbrani. Posle slobodnog udarca, kojih ima cesto pred golom Radnickog, domaci Nikolic je postigao drugi gol!

51. minut Goool Nikolic 2:0

Greske u odbrani kao da su razbile igru Radnickog. Više to nije bio tim iz prvog dela. Uvukla se nervoza, nezadovoljstvo, cesti prigovori…

U 65. minutu Pirocanci su primili gol iz kornera.Tošic je centrirao iz ugla, golman Peric je nespretno intervenisao, lopta ga je pogodila u telo i zvrsila u mrezi!!!

65. minut Goool Tosic 3:0

U istom minutu, umesto Bojna Stamenkovica, u igri je Filip Djordjevic.

Nervozna igra Radničkog olakšala je posao i sudijama, ali i domacim igračima. Kao da je muka koja se nakupljala nedeljama, ,,ubila,, snagu I volju pirotskom ztimu.

,,Beli,, su se nekako vratili u poslednjih petnaestak minuta. U 78. Minute borbeni I uporni Momić, jedan od raspoloženijih igrača u pirotskom timu je centrirao, Željko Dimitrov je glavom šutirao I pogodio mrežu!

78. minut Goool Željko Dimitrov 3:1

Samo minut dva kasnije odličan udarac Filipa Djordjevića, golman je ispod prečke uspeo da izbaci loptu u korner.

,, Razbijeni,, Radnički, posle svega što se dogadjalo ovog proleća, pao je u Knjaževcu bez da je bio u prilici da igra normalno. Sračunato sudjenje je u svemu bilo dominatno. Razbilo je sigurnost, uvuklo nervozu, bezvoljnu igru!!

Kada su u poslednjih nekoliko minuta krenuli da ,,spasu čast,, gostujuće fudbalere ponovo je zaustavljao pomoćni sudija, što je izazivalo podsmeh kod Knjaževčana.

Čekao se nestrpljivo kraj utakmice i kraj svih muka kada je borba za vrh tabele u pitanju. U meču u kojem su u prvom delu bili mnogo bolji, ali nisu miogli više iz poznatih razloga, a u drugom potpuno pali, fudbaleri Radničkog pretrpeli su težak poraz. Poraz u ovoj utakmici da, ali, mnogo vise boli onaj drugi poraz koji je poznat svima koji prate fudbal u Srbiji!

Ništa novo, još u decembru se znao prvak Srpske lige Istok! Ništa vise, osim toga ne treba kazati. Radnički treću godinu za redom gubi trku od ,,nevidljivih protivnika,,!

Sve čestitke igračima Tiomočanina za pokazanu energiju u dvadesetak minuta nastavka. Sve ostalo bilo je poznato mnogo ranije!

16.05.2015 | 16:30 Trstenik PPT 3:0 Sloga
16.05.2015 | 16:30 Timočanin 3:1 Radnički (P)

27.kolo Sledeće kolo 20.05.2015

Datum | Vreme Domaćin Rez Gost Info 20.05.2015 | 17:00 Timočanin : Ozren 20.05.2015 | 17:00 Radnički (P) : Trstenik PPT 20.05.2015 | 17:00 Sloga : OFK Bor 20.05.2015 | 17:00 Hajduk Veljko : Timok 20.05.2015 | 17:00 Sinđelić : Đerdap 20.05.2015 | 17:00 Dinamo : Radnički (S) 20.05.2015 | 17:00 Tabane 1970 : Kopaonik 20.05.2015 | 17:00 Radan : Car Konstantin