24. oktobar 2019. 09:37 Sport Pirot Plus Online

Razvojna liga Jug

11.kolo

Jedinstvo 2014 – Morava 2:3 ( 0:2)

Pionirke Jedinstva ove jeseni ne postižu očekivane rezultate. U dosadašnjem toku prvenstva zabeležile su dve pobede i šest poraza i sa šest osvojenih bodova, zauzimaju jedanaesto mesto.
Prošle nedelje izgubile su i od vršnjakinja iz Žitkovca. U igri sa dva različita poluvremena, gošće su odigrale sigurno, i u većem delu susreta igrale su pred našim golom. U prvom poluvremenu povele su sa 2:0, dok se u nastavku promenio odnos snaga na terenu. Naše mlade igračice su krenule u napad, i iznudile dva slobodna udarca.
Kao i ranije, i ovog puta Nađa Đorđević bila je u svom elementu. Sa dve „bombe“, tu negde sa tridesetak metara, precizno je lobovala protivničkog golmana i izjednačila na 2:2. Ovaj rezultat trajao je sve do 68. minuta kada je Teodora Anđelković sa lotom ušla u „peterac“ Jedinstva i pogodila mrežu, i donela pobedu gostujućem timu.
Pionirke Jedinstva danas 25.oktobra igraju u Sokobanji protiv Ozrena, dok seniorke odlaze u Rekovac, gde ih dočekuje domaći Levač, u poslednjem jesenjem meču za bodove.
Poslednja vest: U finalu Pilot kupa FS RIS za devojčice, odigranom u sredu u Pirotu , pobednički pehar za 2020. godinu osvojio je Mašinac iz Niša, nakon pobede nad vršnjakinjama Jedinstva 2014 sa 3:1 (1:1).

Tekst i foto: Sloba Jovanović