13. novembar 2019. 07:00 Sport Pirot Plus Online

Druga liga – Jug

9.kolo
Jedinstvo 2014 – Morava 8:0 ( 4:0)

Jedinstvo: Georgiev, Pejčić, Ana Mladenov, Zlatanov ( Kirov), Vasov, Stančić, Trajković, Arizanović, Anja Mladenov, Najdanović ( N. Jovanović), Popović.

Fudbalerke Jedinstva, u igri mačke i miša, na svakih sedam minuta pogađale su mrežu gošći iz Žitkovca. „Osmicu“ je otvorila Katarina Zlatanov u 12. minutu, na asistenciju Jelene Arizanović, koja je kasnije asistirala svojim drugaricama da postignu pogotke, dok je sama u 78. minutu, završila priču o goleadi na ovoj utakmici.
Milica Popović je ponovo blistala sa tri hica u mreži Morave, i pokazala da kada je raspoložena za igru, onda je lako i njenim drugaricama.
Interesantno, svoj prvi gol u dresu domaćeg drugoligaša postigla je i jedna od golmana Piroćanki, Dragana Kirov. U drugom poluvremenu zamenila je Katarinu Zlatanov, i u 74. minutu sa deset metara pogodila protivničku mrežu.

Dragana Kirov i Tamara Trajković, golgeterke Jedinstva

Ovom pobedom, seniorke su skočile na prvo mesto sa 16 bodova, koliko imaju i najbliži pratioci, Jagodina i Levač.
Pionirke su izgubile na svom terenu od vršnjakinja Radničkog iz Niša, sa 3:1. U prvom delu susreta su bile ravnopravne kada su golom Anastasije Milev igrale 1:1. U nastavku, gošće sa Čaira napravile su preokret i sa još dva pogotka, ostvarile pobedu.
U poslednjem kolu ovog vikenda, mlađe igračice Jedinstva ne igraju, jer se pionirke „ Vučica“ iz Vučja ne takmiče.
Protiv Radničkog igrale su u sastavu: Aleksić, Vidanović, Paunović, Pejčić, Minčić, Pančev, Milev, Đorđev, Ivanov, Džunić i Ignjatović.

Tekst i foto: Sloba Jovanović