17. decembar 2018. 10:30 Sport Pirot Plus Online

Druga liga

12.kolo

Hala Kej

Pirot: KK Pirot – Proleter Zrenjanin 88: 82 (19:23, 18:19, 28:19, 23:21)

Pirot: Živanović 11(4:4) 1 tr, Mukanović 10 2 tr. IND 20 Stefanović, F. Stojanović 4 (2:1) 1 tr. Stanković, Ilić 14 , (2:2) Rašić 26 ( 9 : 8 ) 4 tr. IND.32 Đurđević 8, 2 .tr, D.Djordjević, Mitić 10 ( 6:4:), Matović 6 ( 2: 2), M.Stojanović.

Pirot Proleter

Šut za 1 poen 23:20 86 % 21:15 71%

Šut za 2 poena 35 :19 64 % 38:20 52%

Šut za 3 poena 20:10 50 % 27: 9 33%

Prvo poluvreme 5.min.11:11 , 10.min.19:23 15.min.30:35 , 20.min. 37: 42

Drugo poluvreme 25.min.48:55 , 30.min.65 : 61; 35.min.76 :72 40.min 88 : 82

Utakmica od velike važnosti za obe ekipe, naročito za goste koji su, očekujući pobedu na gostujućem terenu, od početka nametnuli žestok tempo i uspeli da nametnu svoj ritam.

Čvrstom, tačnom i sigurnom igrom, predvodjeni odličnim Aleksandrom Petrovićem, Proleter Naftagas je bio bolji u prvom poluvremenu. Imali su Zrenjaninci prednost, čak, jedanaest koševa što se u jednom trenutku učinilo nedostižnim za domaće igrače.

Medjutim, odličan poznavalac prilika u ovoj ligi, a samim tim i u gostujućoj ekipi, trener košarkaša Pirota, Marko Spasić, strpljivo je gradio igru znajući za oslabljenu “klupu” gostiju. Česte izmename, mudro vodjenje meča i čuvanje ključnih igrača urodilo je plodom.

Zrenjaninci nisu imali snage i koncentraciju da u skoro celom drugom poluvremenu, a pogotovo u finišu meča pariraju Rašiću i Mukanoviću uz, takodje, raspolože košarkaše Pirota poput Živanovića, Ilića, Đurđevića, Matovića...

Nekoliko sekundi pre kraja,Pirot je imao četiri poena prednosti, gosti želeći da učine nemoguće, prave prekršaj u napadu. Rašić je precizan sa linije slobodnih bacanja i dva dragocena boda ostaju u Pirotu.

Pobeda Pirota je zaslužena kaže, Zoran Bajin, trener Proleter Naftagasa. Kao što se i videlo na terenu, a to su pokazale i prethodne utakmice, snage da se utakmica u istom ritmu privede kraju nije bilo, a to je Pirot znalački iskoristio.

Zoran Bajin, trener KK Proleter

Trener košarkaša Pirota, Marko Spasić, je veoma zadovoljan igrom svojih igrača koji su sledili njegova uputstva i, kao što se očekivalo, strpljivom i mudrom igrom došli do pobede. Spasić kaže da je očekivao jak otpor gostiju što se i pokazalo. Proleter ima izuzetne pojedince, medjutim, oni sami nisu mogli protiv kompaktne ekipe Pirota, bez obzira što večeras nije igrao Miodrag Stojanović.