01. novembar 2014. 13:47 Sport Pirot Plus Online

12.kolo

Trstenik: Trstenik – Radnički 2:1 (1:1)

Radnički: Stefanović 6, Davidović 6, Nikolić 6, Ivanov 7, B.Mančić 6, Spasić 6, Stamenković 7, Djordjević 6, M.Mančić 6, Dimitrov 7, Apostolović 6 (Ćirić -)

Rezerve: Ilić, Stojković, Gajić, Vlatković, Spasić, N.Mančić, Ćirić

Derbi! U Trsteniku su domaći i "beli" uvek igrali neizvesne mečeve. Malu prednost u bilansu imaju domaćini.

Radnički je na zasluženom prvom mestu. Svi u Pirotu žele da "beli" nastave uspešnu seriju i "prezime" na čelnoj poziciji! Želje se mogu ostvariti samo dobrom igrom, zalaganjem, enegijom koja mora da zrači u svakom susretu. Trstenik uvek neugodan, dobar rival, koji "ume da igra"! Mali problem za pirotski tim su tehničlki uslovi. Još da "neko" u ovom gradu učini da, posle toliko godina, ovaj fudbalski grad dobije stadion kakav zaslužuje i teren na kojem se ne mora trčati "uzbrdo"!!

No, tako je kako je! Neka se samo igra fudbal i deli fudbalska pravda kao do sada. Na ravne časti!!!

Igra iz minuta u minut!

Kako se i ocekuvalo, uzbudjenja od pocetka. Pritisak na terenu, sa tribina. Po jedna prilika do 20. minuta na obe strane. Pa onda u 22. minutu slobodan udarac za domace i "beli" ponovo primaju gol iz prekida. Karovic, levi bek najbolje skace glavom i trese mrezu.
22. minut Goool Karovic 1:0.
Pet minuta kasnije izjednacenje. U pravom trenutku. Dimitrov je srusen i arbitar pokazuje na 11 metara. Dimitrov cilja u desni ugao.
27. minut Goool Dimitrov penal 1:1

Poslednjih desetak minuta protekla su u nervoznoj, nepotrebno pogibeljnoj igri domacih. Njihova meta bio je cesto arbitar Jilanivic koji nije nasedao na "lazne padove" domacih u sesnaestercu. Pokazao je zbog simuliranja i grubih startova tri zuta kartona domacim igracima.
Poluvreme 1:1

Da li su domaci promenili taktiku i okrenuli se fudbalu, ili su shvatili da arbitar Milos Milanovic nece dozvoljavati "cirkus" na terenu, simuliranje i grube prekrsaje, tek deluju mirnije pokusavajuci da "kroz igru" ugroze Stefanovica.
U 57. minutu Nenad Vasic cilja u desni ugao, Stefanivuc nespretno intervenise, lopta isped njegovih ruku zavrsava kraj gola u korneru.
Minut kasnije Nenad Vasic koristi gresku odbrane Pirocanaca i iz neposrdne blizine trese mrezu.

58. minut Goool Vasic 2:1

Primljeni gol pokrenuo je goste na ofanzivu. U 65. mladi Apostolovic dribla dvojicu igraca, centrira, ali Savic ispred Dimitrova salje loptu u korner. Nekoliko minuta kasnije Nemanja Ivanov sa 16. metara sutira glavom kraj gola. Inicijativa pirotskih fudbalera, ali, Trstenicani igraju borbeno u odbrani, cuvaju svoj gol. Petnaestak minuta do kraja, da li ce i Radnicki pasti pred ratobornim, upornim Trstenicanima.

Kako se blizi kraj, jos 7. minuta do kraja, domaci dugo leze na zemlji, vreme radi za njih, jos malo vremena ih deli do pobede nad liderom. Skoro nismo videli u ovoj ligi ovako borbenu, upornu ekipu. Trstenicani ce za ove elemente igre biti nagradjeni. Fudbalski, nisu bili bolji rival, srce i zelja za sada odlucuju. A to je na strani ekipe Trstenika. I dalje 2:1.

Do kraja nista znacajno za goste koji su komplikovali u napadu sto je islo na ruku domacima. Osvojili su bodove jer su vise hteli, borili se, u prvom delu, nepotrebno ili ne, bili cak i nekorektni u ponasanju.
Sudjenje odlicno, Radnicki je morao bolje!