11. maj 2015. 16:30 Sport Pirot Plus Online

Pirot Radnički – Ozren Soko Banja 1:0 ( 1:0)

Radnički: Perić 7 , Stojković 7 , Nikolić 7, Petrović 6 , B.Mančić6 (Djordjević 7), Stamenković 8 , Petrov 7, Ristov 7 , M.Mančić 7 , Apostolović 7(Ćirić ) , Dimitrov 8.

Rezerve: Pešić, Vasić, Tolić, Djordjević, Spasić, Djurić, Ćirić.

Igrač utakmice Željko Dimitrov Radnički Pirot

Bio je to težak, borben, pravi takmičarski meč. Nije se umiralo u lepoti, klizav teren je često smetao da se organizuje bolja igra, ali smo sveukupno videli POŠTENU, vitešku igru dva rivala. Sokobanjci su iznenadili. Prijatno naravno! ,,Isprsili ,,su se pred Piroćance, bez imalo respekta želeli da se nadigravaju sa njima. U početku su bili oprezni, da bi potom čekali svaku grešku i priliku da kontrama napadnu. Domaćima je bilo teško da dobiju,,unapred dobijen meč,, Naišli su na posebno motivisanog rivala koji je mogao da igra , da uživa u igri jer je imao sve fudbalske uslove. Dobar teren, korektnog, protivnika, IZUZETNO SUDJENJE ! Dakle, mogli su ,,banjci,, da se razmahnu , to su i učinili, jer Pirot omogućava da se igra fudbal. Nije bilo povika, pritisaka, uvreda. Omogućeno je sudijama da sude, igračima da igraju po ,,pirotskom ćilimu..

Dakle, u lepoti nismo preterano uživali, ali u pravoj, prvenstvenoj, sportskoj borbi jesmo. I to je po tome, najbolji meč ovog proleća. Raniji protivnici Radničkog primali su tuce i više i nisu delovali ozbiljno za nešto bolje.

Ovo danas, jeste bilo tako.

Pocelo je uz grmljavjnu i pljusak. Provala oblaka. Sudije su ipak odlucile da mec pocne. Susret koji Pirocancima znaci nastavak fudbalske birbe za pravdu Sokobanjcima nadu za opstanak.

Domacj su u prvih pet minuta atakovali bez rezultata. Igraci se tesko krecu po klizavom terenu.Sokobanjci opreznk,zatvireni,cekaju kontranapad.

Kako vreme odmice ,,banjci,, sve agresivniji u kontranapadima. Malo im u tim njihovim akcijama za gol,pomaze i domaca odbrana nesmotrenim akcijama.
Mladi Apostolovic je u 2. i 5.minutu dobro sutirao,ali je golman Jovanovic jos bolje intervenisao. U 7.minutu posle kornera koji je izveo Ristov, lopta se idbijala u guzvi od igraca gostiju, M.Mancjc je sutirao i pogodio mrezu. Sudija Borko Mijajlovic je ponistio gol.Prekrsaj,ruka,ofsajd? Zelimo da verujemo da je bio u pravu.
Nevreme je stalo,uslovi za igtu na ,,pirotsklm cilimu,,izuzetni.

4o.minut.Nema golova.Sokobanjcj se poslednjih desetak minuta vise brane. Domaci su izveli sedam kornera,ali nema zavrsnice. Arbitar svira kako se to obicno kaze “50:50,,sto Sokobanjcima mnogo znaci u nastojanjima da ispunjavaju postavljene zadatke. Za sada uspevaju u tome i deluju veoma dobro. Treba reci cak i da su imalu dve ozbiljne prilike,bolje od pirotskih.Uostalom u takvim uslovima svi se razigraju. Nema pritiska, igra se slobodno, sudjenje isto za oba tima. Bas dobro za fudbal!!!
Pred kraj prvog dela jos jedan prodor Zeljka Dimitrova po desnoj strani klizecim startom krenuo je stoper( da li ste videli prekrsaj Balazica u mecu sa Vojvidinom!?) pokosio golgetera Radnickog i Jagodinac Borko Mijajlovic se nije dvoumio. Desin Ristov je savladao odlicnog golmana Jovsnovica.
44. minut Denis Ristov Goool penal 1:0

Mnogo uzbudjenja u prvim minutima nastavka.
46.minut stoper gostiju sa 7. metara iskosa sutira lopta je skliznula niz precku i zavrsila u polju.
48.minut Petrov se okliznuo na 8. mrtara,poklonio loptu Maticu,Peric brani.
51. Mladi Pirocanac Apostolovic bezi po levoj strani sutira iskosa sa 10. metara,lopta ponovo ,,miluje,,precku!
52. Pomocni arbitar pusta ofsajd,zastali su domaci igraci, krenuo je Ilisic,sutirao, Peric kratko odbio na peterac,natrcao Stojakovic i sutirao kraj gola!!!
60. minut i dalje 1:0

65.minut.Deveti korner za Radnicki. Period bolje igre ,,belih,, Dimitrov u 58.minutu ponovo bezi po desnoj strani,salje u peterac,ali odbrana gostiju zaustavlja akciju. Nesto kasnije slicna akcija Dimitrova,Mancic sutira,gosti blokiraju udarac. Izmena, umesto Boze.Mancica u igri je Filip Djordjevic.
Jos 20 minuta do kraja i dalje 1:0.

8o.minut Da li gosti ,,padaju,, tek pritisak Pirocanaca sa svih strana,odbrana Sokobsnjaca povija se pred napadima,ali odoleva. Djordjevic je uneo svezinu na sredini,a Stamenkovic sigurnost u ,,zadnjoj,,liniji. Domaci su izveli 11 kornera. Gosti jedan od upornijih, borbenijih, ,,slobodniji,,ekipa koje su u posledmje vreme igrale u Purotu. SUDJENJE ODLICNO!! PISTENO.
82. minut Citic sa dva metra ,golman u padu izbacuje loptu u korner.
Blizi se kraj. Drugi gol u mrezi gostiju bi bio prsvi odnos snaga na terrnu! Nema tog gola iako se poslednji petnaestak minuta igra na ,,sokobanjskoj strani,,!

85. minut Ristov bezi sam ponovo Jovanovic brani!

I na kraju , zaslužena pobeda Piroćanaca. Svaka cast I rivalu, jer je danas , igrajući punom snagom, u punom sastavu, delovao posebno nadahnuto!

Treneri su , naravno, imali utiske iz svojih uglova.

Marko Bajić, čini se skoro nije imao ovako raspoliožene i nadahnute momke!Motivisane posebno!!!