Ministar Udovičić čestitao paraolimpijcima

21. avgust 2018. 12:45 Sport Pirot Plus Online

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je Nebojši Đuriću i Saški Sokolov osvojene medalje na Evropskom prvenstvu u para atletici koje se održava u Berlinu od 20. do 26. avgusta 2018. godine.

Vanja Udovičić/Plus online

„Sve čestitke našim sjajnim paraolimpijcima - Nebojši Đuriću koji je ne samo osvojio evropsko zlato, već postavio i novi svetski rekord i Saški Sokolov za osvojenu bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u para atletici, u Berlinu. Vi ste snaga, motiv i primer pobednika svakog dana i verujem da će vaš uspeh biti inspiracija mnogima da počnu da se bave sportom, a onima koji su već deo našeg sporta da nikada ne odustanu od najviših ciljeva! Želim vam puno uspeha i u budućnosti!“, navodi se u čestitki ministra Udovičića.

Nebojša Đurić

Saška Sokolov

*Tekst i slike preuzete sa sajta Ministarstva omladine i sporta

************************************************

VELIKI USPEH PARA ATLETIČARA Đuriću zlato i rekord na Evropskom prvenstvu u Berlinu, Saška Sokolov osvojila bronzu

Naši para atletičari ostvarili su velike uspehe prvog dana Evropskog prvenstva u Berlinu, pošto su osvojili dve medalje.

Nebojša Đurić se okitio najsjajnijim odličjem, pošto je u bacanju diska ostvario nadalji hitac od 39.84 metra, pa je na kraju ubedljivo došao do zlata.

Iza njega su se našli Olohan Musajev iz Azerbejdžana (37.92) i Ruždi Ruždi iz Bugarske (35.80). Pritom, Đurić je ostvario i svetski rekord u ovoj disciplini, pošto niko pre njega nije uspeo da ostvari tako dobar rezultat u bacanju diska.

Međutim, nije to bio jedini uspeh naših takmičara prvog dana Evropskog prvenstva u Berlinu, pošto je do medalje došla i Saška Sokolov u bacanju koplja.

Ona je na kraju bacila hitac od 32.17 metara, što joj je donelo bronzu. Ispred nje su se našle Poljakinja Kataržina Pjekart (32.59) i Britanka Holi Arnold (40.15).

*Foto: Paraolimpijski komitet Srbije/promo